Bursztynowa nalewka

Przygotowanie nalewki bursztynowej:

Około 20 gramów drobnego lub pokruszonego bursztynu zalać 25 ml spirytusu spożywczego 95%. Pozostawić w ciepłym, zacienionym miejscu na 14 dni. Wstrząsnąć butelką co kilka dni.

Stosowanie:

3 krople na wodę raz dzienne na następujące dolegliwości: bakteryjne zapalenie przewodu pokarmowego, pospolite zatrucia, choroby gardła, nieżyty, przeziębienia oraz celem wzmocnienia organizmu.

Zewnętrznie może być używana do smarowania piersi, pleców, stawów i mięśni. Przy bólach głowy i migrenach nacierać niewielką iloscią preparatu czoło i skronie.

Pierwsze informacje o dobroczynnych właściwościach bursztynu bałtyckiego znajdujemy w opisach Hipokratesa (460-370 p.n.e.). Znajdujący się w bursztynie w ilości 3-8 % kwas bursztynowy stymuluje pracę nerek, jelit i układu nerwowego. Jest uznanym panaceum na reumatyzm, astmę, schorzenia układu oddechowego. W kosmetologii wykorzystuje się kwas i olej bursztynowy jako środki niszczące wolne rodniki, mające działanie bakteriobójcze i dezynfekujące. Kwas bursztynowy (C4H6O4) ma postać białych kryształków. Wzmacnia siły witalne człowieka, zwiększa odporność organizmu, spowalnia procesy starzenia pełniąc rolę antyutleniacza. Poza bursztynem bałtyckim kwas bursztynowy występuje w niedojrzałych owocach agrestu, winogron, w soku z buraków cukrowych, rzepy i w rabarbarze.

Bursztynowa nalewka
×
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

W pobliżu

Odkryj

Gastronomia

Noclegi

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi