Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Oferta wędkarska

Oferta wędkarska

Fot. grki – stock.adobe.com

Wędkarski wypad do Pomorskiego? To doskonały pomysł! Nie ma znaczenia, czy jesteś doświadczonym łowcą, czy dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki – w tutejszych jeziorach, rzekach i stawach z pewnością osiągniesz swój cel w postaci imponującego okazu. Ten wyjazd może być niezapomnianą przygodą, dlatego warto zaplanować go już dziś. Wybór jest naprawdę spory, bo i wyjątkowych miejsc do zarzucenia wędki jest tu całe bogactwo. Czysta woda, czyste powietrze, spokój, świetna infrastruktura wędkarska i turystyczna – oto nieodważalne atuty pomorskich łowisk. Sprawdź, jakie są najciekawsze opcje na wędkarską eskapadę, którą można połączyć z odkrywaniem innych atrakcji regionu.

 

► Weekend z wędką i haftem w Łowisku Karasiowo

W miejscu, w którym przed laty wydobywano torf na potrzeby ogrzewania domostw, dziś znajduje się ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne Karasiowo. Cisza, spokój, przyroda i przygoda z wędką – łowisko Karasiowo łączy to wszystko. Można tu łowić małe rybki w treningowym oczku dla dzieci lub medalowe karasie i metrowe szczupaki, pływając łódką po dużym stawie. Można też spróbować swoich sił na jednym z siedmiu specjalnie przygotowanych stanowiskach do wędkowania na cyplach, a jednocześnie obserwować dziki brzeg, który chętnie odwiedzają okoliczne zwierzęta. Można wreszcie wpaść tu na zawody wędkarskie, albo wracać co roku, jak para żurawi, która składa jaja na pływającej wyspie! Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wziąć udział w warsztatach haftu kaszubskiego, który – tak samo jak łowienie ryb – wymaga opanowania i cierpliwości. W kwaterze agroturystycznej, urządzonej w domu z XIX w., możemy nie tylko przenocować, ale i przygotować posiłek dla rodziny lub znajomych. Razem smakuje najlepiej!

Oferta zawiera:

– 2 noclegi w domu z XIX w., jeden pokój na parterze i jeden pokój na piętrze w budynku z XIX w., łącznie 9 miejsc noclegowych (łóżka pojedyncze i podwójne, kanapa dla dwóch osób), dwie łazienki, ganek z miejscem do przechowywania wędek i zewnętrznej odzieży wędkarskiej oraz ogródek z altanką i miejscem do relaksu,

– wędkarstwo na zasadach „no kill” (gatunki ryb: karasie, liny, karpie, szczupaki, płocie, okonie),

– specjalnie zarybiony staw treningowy dla dzieci,

– podglądanie ptaków i zwierząt z ambony obserwacyjnej, pływanie łodzią z przewodnikiem i obserwowanie rzadkiej, chronionej roślinności znajdującej się na pływających wyspach (uzależnione od warunków pogodowych),

– wyżywienie we własnym zakresie – do dyspozycji gości jadalnia z aneksem kuchennym (lodówka, kuchenka, mikrofalówka, komplet naczyń); po uzgodnieniu z gospodarzami możliwość przygotowania grilla, ogniska.

Dodatkowe możliwości:

– haft kaszubski – warsztaty rękodzielnicze z hafciarką; 200 zł za 4 godziny warsztatów.

Cena:

220 PLN/os.*

* cena za weekend od piątku po południu do niedzieli przed południem (cena nie obejmuje  warsztatów hafciarskich)

Kontakt:

Kaliska Kościerskie 45a, 83-400 Kaliska

tel.: + 48 608 422 934

email: karasiowo@karasiowo.pl

www.karasiowo.pl

 

 

► Jezioro Niedźwiadek

Położone na terenie Hotelu Niedźwiadek we Wdzydzach niewielkie jezioro polodowcowe o powierzchni 3,2 hektara jest idealnym miejscem na wypoczynek dla miłośników wędkarstwa. Akwen otoczony jest ze wszystkich stron malowniczym lasem, co stwarza niezwykłe uczucie obcowania z żywą naturą. Liczne stanowiska wędkarskie dają dogodne warunki do łowienia, a w rybostanie przeważa lin, karp, karaś, płoć, okoń i szczupak. Przy jeziorze przebiega piesza ścieżka przyrodnicza, a miłośników przyrody dodatkowo zainteresuje występujące tutaj torfowisko przejściowe. Na miejscu można zakwaterować się w komfortowo wyposażonych pokojach hotelowych lub domkach. Zezwolenia na połów można zakupić w recepcji hotelu – goście hotelowi korzystają z łowiska bezpłatnie.

Oferta zawiera:

– nocleg w komfortowo wyposażonym pokoju lub domku,

– całodzienne wyżywienie w restauracji hotelowej,

– zezwolenie na połów dobowy w jeziorku Niedźwiadek.

Kontakt:

Hotel Niedźwiadek

ul. Stolema 2, 83 – 406 Wdzydze Kiszewskie

tel.: +48 58 686 13 13

e-mail: recepcja@hotelniedzwiadek.pl

www.hotelniedzwiadek.pl

 

► Agroturystyka „U Miecia”

Tradycyjne gospodarstwo rolne położone jest w malowniczej okolicy na Kaszubach. Tanie kwatery na skraju wsi Stary Barkoczyn zapewniają spokój, przestrzeń i świeże powietrze. Do dyspozycji gości są 4 pokoje dwuosobowe (łazienka w korytarzu) i kompletnie wyposażona kuchnia. Na życzenie zapewnione jest wyżywienie – smaczne, domowe obiady.

W sezonie do dyspozycji jest również mały domek letniskowy – dla 4 osób. Gospodarze mają własny staw i jezioro, w których można wędkować (odpłatnie), kąpać się, pływać łódką lub rowerem wodnym. Goście mają także opcję wypożyczenia rowerów turystycznych – idealnych na dłuższe wycieczki po leśnej okolicy. Dodatkową atrakcją jest możliwość udziału w polowaniu (gospodarz jest myśliwym) oraz degustacji potraw z dziczyzny. Kto preferuje bezkrwawe łowy, może z kolei zdecydować się obserwowanie zwierząt z ambony.

Oferta zawiera:

– zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym,

– możliwość wyżywienia,

– wędkowanie w stawie i jeziorze.

Kontakt:

Agroturystyka „U Miecia”

ul. Stary Barkoczyn 24

Nowy Barkoczyn

tel.: +48 505 19 99 74

email: esabisz@wp.pl

www.umiecia.kaszuby.info.pl

 

► „Rybaczówka” Joanna i Dariusz Męczykowscy

Urokliwa „Rybaczówka” mieści się na Kaszubach, w pięknie położonej miejscowości Grabówko przy trasie Gdańsk Południe – Kościerzyna. Obiekt do dyspozycji gości oddaje 4 pokoje dwuosobowe z widokiem na jezioro Kamiony. Położenie obiektu nad jeziorem sprzyja wypoczynkowi na łonie natury poprzez ofertę wędkarską i wodną.

Oferta zawiera:

– wędkowanie tradycyjne z brzegu lub z łodzi, na lodzie, łowienie tradycyjne siatkami oraz ciągnięcie włoka,

– odpoczynek na wodzie – łodzie, kajaki, rowery wodne (możliwość wypożyczenia sprzętu),

– noclegi w Rybaczówce – pokoje na piętrze z widokiem na jezioro,

– regionalną kuchnię.

Kontakt:

Rybaczówka

Jezioro Kamiony, Grabówko 54/1

tel.: +48 721 400 420

www.zajazdnadstawemkaszuby.pl/rybaczowka

 

► Gospodarstwo Agroturystyczne „Kaszubskie Chrósty”

Wyjątkowe miejsce w Nowej Kiszewie w powiecie kościerskim położone jest w okolicy, która sprzyja nie tylko długim spacerom, ale także aktywnemu spędzaniu czasu. W niedalekiej okolicy Kościerzyny i Olpucha mieszczą się Chrósty, które kuszą czystymi jeziorami i pięknymi lasami z licznymi ścieżkami czy trasami rowerowymi. W ramach oferty agroturystyka oferuje gościom trzy wspaniale urządzone i przytulne drewniane domki na Kaszubach – każdy z nich może pomieścić od 4 do 6 osób. Dodatkowo dla gości udostępniono cztery pokoje 2-, 3- i 4-osobowe, a także w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę, przestronny salon oraz jadalnię. Gospodarze oferują możliwość skosztowania z regionalnej kaszubskiej kuchni, a także skorzystania z wielu rozrywek, w tym łowienia ryb czy organizację spływów kajakowych rzekami Wda i Wieżysko.

Oferta zawiera:

– 2 noclegi w domkach lub pokojach,

– całodzienne, domowe wyżywienie,

– bezpłatny parking,

– możliwość połowu ryb.

Cena:

Pobyt 2-dniowy w pokojach z łazienkami z wyżywieniem dla grupy do 3 osób: 180 PLN/osoba

Pobyt 2-dniowy w pokojach z łazienkami dla grupy 5-9 osób: 160 PLN/osoba

Pobyt 2-dniowy w domkach bez wyżywienia dla grupy 4 osób: 400 PLN

Pobyt 2-dniowy w pokojach z łazienkami dla dwóch osób bez wyżywienia: 160 PLN

*cena nie dot. świąt

Kontakt:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Kaszubskie Chrósty”

ul. Nowa Kiszewa, Chrósty 3, 83 – 430 Stara Kiszewa

tel.: +48 511 569 628, +48 506 592 029

email: PodModrzewiem@gmail.com

www.kaszubskiechrosty.bizn.pl

 

► Gospodarstwo Agroturystyczne Lipy

Gospodarstwo Agroturystyczne Lipy to 6 hektarów gruntów przylegających do siedliska, w tym 4 ha zalesionego parku z bogactwem gatunków drzew. W ogromnym ogrodzie znajdują się zarybione stawy, które z pewnością zadowolą miłośników wędkowania. Po udanych połowach gospodyni zaprasza na domowe posiłki, przygotowywane przy użyciu warzyw i owoców uprawianych na terenie gospodarstwa.

Oferta zawiera:

– nocleg w 2- i 3-osobowych pokojach,

– domowe wyżywienie przygotowywane przez gospodynię,

– możliwość połowu na zarybionych stawach.

Kontakt:

Gospodarstwo Agroturystyczne Lipy

Lipy 2, 83-430 Stara Kiszewa

tel.: +48 696 531 765

e-mail: alicja.wacholc@gmail.com

www.agroturystykalipy.pl

 

► Gospodarstwo Agroturystyczne „Koziołkowo”

Otaczające ośrodek urocze i dzikie Bory Tucholskie to jeden z największych w całym kraju kompleksów leśnych, a zarazem prawdziwy skarb dla miłośników przyrody. Agroturystyka Kaszuby Koziołkowo to ośrodek oferujący noclegi w domkach holenderskich usytuowanych nad jeziorem, urokliwych replikach wiejskich chat kaszubskich oraz komfortowo wyposażonych, przytulnych pokojach w pensjonacie. Do dyspozycji wędkujących gości jest również wspaniałe łowisko składające się z siedmiu stawów, w których pływają ryby konsumpcyjne i ozdobne. Tutejsze wody obfitują w karpia, lina, suma, pstrąga, amura, tołpygę, jesiotra, karasia oraz miłe dla oka ryby kolorowe. Dodatkowo miłośnikom jeździectwa gospodarstwo oferuje przyjazne konie nadające się jazdy w terenie oraz na lonży.

Oferta obejmuje:

– nocleg w pensjonacie, chacie kaszubskiej lub domku nad stawem,

– lokalną kuchnię,

– możliwość połowów na łowisku wędkarskim.

Kontakt:

Gospodarstwo Agroturystyczne Koziołkowo

ul. Bartoszylas 43B, 83-430 Stara Kiszewa

tel.: +48 58 687 60 55, +48 607 516 951

e-mail: info@koziolkowo.pl

www.osrodekwypoczynkowykaszuby.pl

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi