Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Żuławska Kolej Dojazdowa

Żuławy to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Można urozmaicić i wzbogacić jego zwiedzanie przez podróż koleją wąskotorową – jedną z najstarszych w naszym kraju. Żuławska Kolej Dojazdowa to kolej wąskotorowa łącząca takie miejscowości, jak Mikoszewo, Jantar, Stegna, Sztutowo i Nowy Dwór Gdański.

Na trasie kolei, która łączy Nowy Dwór Gdański z miejscowościami nadmorskimi Mierzei Wiślanej, oprócz pięknych widoków żuławskiego krajobrazu i lasów i plaż Mierzei Wiślanej, można zobaczyć kilka ciekawych zabytków, np. gotycki kościół w Cyganku, kolejowy most na rzece Szkarpawie oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Kolej kursuje codziennie od 20 czerwca do 30 sierpnia. Pociągi odjeżdżają z Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny, Jantara, Sztutowa i Mikoszewa. Do wagoników można zabrać rower. W składzie „ciuchci” są specjalne wagoniki z podjazdami dla wózków i rowerów, a także półodkryte wagoniki „retro”.

Trasa kolejki: Prawy Brzeg Wisły – Mikoszewo – Jantar – Stegna Gdańska – Nowy Dwór Gdański – Sztutowo

Zobacz mapę trasy Żuławskiej Kolei Dojazdowej (zobacz)

Zobacz rozkład jazdy Żuławskiej Kolei Dojazdowej 
Wiosna/Jesień 2020
Lato 2020

Żródło: www.kolejzulawska.pl

W pobliżu

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi