Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Złap oddech w Borach Tucholskich

Park Narodowy Bory Tucholskie

Obejmuje cenne przyrodniczo, kulturowo i krajobrazowo fragmentu największego leśnego kompleksu w Polsce. To właśnie tu znajdziemy ciszę i spokój, bujną zieleń oraz śpiew ptaków, a kto wie może i jakiś zwierz pokaże się naszym oczom… Liczne szlaki piesze i rowerowe zapraszają do obcowania z przyrodą, bo przecież nie ma nic piękniejszego niż jeziora przecinające zielone lasy, czy rzeki wijące się wśród łąk. Należy jednak pamiętać że Park Narodowy to miejsce wyjątkowe, w którym należy przestrzegać pewnych zasad, bo to nie nasze królestwo, my tylko je gościnnie odwiedzamy:)

Szlak Kajakowy Brdy

Brda (238 km) to główna arteria wodna Borów Tucholskich, to również jeden z najbardziej znanych i lubianych szlaków kajakowych w Polsce. Wszystko to za sprawą niezwykle urozmaiconego biegu poprzez rozległe lasy, łąki liczne jeziora i kompleksy leśne. To także najlepiej zagospodarowany turystycznie szlak wodny. Szerokie koryto rzeki na terenie PN Bory Tucholskie, delikatny nurt oraz niewielka ilość przeszkód sprawia że to także ulubiony szlak na rodzinne spływy kajakowe. To jak zabieracie swoje pociechy i płyniecie z nurtem?

Szlaki Rowerowe Kaszubskiej Marszruty

To sieć szlaków rowerowych o łącznej długości blisko 200 km, dzięki którym możemy przemierzać Bory Tucholskie, a tym samym podziwiać ich piękno. Kaszubska Marszruta, oprócz bliskości przyrody oferuje również możliwość poznania dziedzictwa kulturowego regionu, spróbowania lokalnej kuchni czy poznania historii tutejszych mieszkańców. Przemierzając szlaki będziemy mogli odwiedzić Zaporę Mylof, pracownię wybitnego artysty ludowego Józefa Chełmowskiego czy Chojnice z wieloma atrakcjami. Ruiny drewnianego tartaku w Chocińskim Młynie, liczne jeziora z kąpieliskami oraz wsie o lokalnym charakterze powinny być dodatkowym atutem wycieczki. Dokładny przebieg szlaków wraz z kilometrażem oraz mapą znajdziecie w zakładcy Aktywnie – Rowery – Bory Tucholskie.

Zapora Mylof

Mylof to niewielka, lecz jakże ważna miejscowość w Borach Tucholskich. To właśnie tu swój początek ma Wielki Kanał Brdy, czyli rozległy system kanałów i urządzeń hydrotechnicznych wybudowanych w połowie XIX w. Tu również został wybudowana zapora wodna, która spiętrza rzekę na wysokość aż 12 m!!! Jest to jedyna schodkowa zapora w Polsce, a więcej szczegółów znajdziesz na naszym portalu w zakładce Odkrywaj – Regiony.

Jezioro Charzykowskie

To jedno z piękniejszych jezior regiony, kolebka polskiego żeglarstwa śródlądowego, którego tradycje sięgają okresu międzywojennego. To właśnie tu powstał pierwszy w kraju Klub Żeglarski. Jezioro to również miejsce rozgrywania regat, obozów szkoleniowych, kąpielisk dla miłośników leżaka, a wraz z nadejściem zimy tor do zawodów bojerowych. Dobrze rozwinięte baza noclegowa, umiejscowiona z dala od nadmorskiego zgiełku przyciąga miłośników długich spacerów, wycieczek rowerowych i kajakowych. To właśnie przez Charzykowskie prowadzi szlak kajakowy Brdy, a wielbiciele piosenki szantowej odnajdą swoje miejsce na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties”.

 

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi