Samodzielne czartery jachtów motorowych (hausbotów) w delcie Wisły w okolicach Gdańska i na dolnej Wiśle. Setki kilometrów bezpiecznych dróg wodnych, wynajem łodzi, kompleksowe szkolenie przed rejsem, pełen komfort i bezpieczeństwo, nowoczesna flota.
Celem Żeglugi Wiślanej jest udostępnienie zwykłym ludziom, wodniakom i tym którzy nic wspólnego z wodą nie mieli, możliwości poznania polskich śródlądowych szlaków wodnych z pokładu hausbota, czyli prostego w obsłudze jachtu motorowego, którym podróż zapewnia zarazem komfort i bezpieczeństwo oraz mnóstwo niezapomnianych wrażeń! Rzeka Wisła, oprócz dzikiej natury jest wspaniałą lekcją historii. Przede wszystkim przepływa przez najatrakcyjniejsze turystycznie miejsca w Polsce. Wzdłuż jej brzegów ukształtowała się historia kraju który nad nią leży. Wisła jest również bardzo atrakcyjna dla wędkarzy, miłośników dzikiej przyrody, zwłaszcza ornitologów, ponieważ jest miejscem życia dla wielkiej liczby gatunków ptactwa. Wycieczka wzdłuż Wisły jest też doskonałym sposobem spędzenia wakacji rodzinnych, pełnej przygód (również dla najmłodszych) oraz świetnym pomysłem na event integracyjny dla pracowników i partnerów biznesowych firm.
Z pokładu można zwiedzić m.in.Żuławy, które odsłonią swoje zupełnie nieznane oblicze. Nie ma drugiego tak przyjaznego miejsca w Polsce, biorąc pod uwagę dostępne drogą wodną atrakcje turystyczne. Żuławy posiadają sieć rzek i kanałów bardziej rozbudowaną niż sieć dróg lądowych, dlatego też jeszcze do dzisiaj można spotkać wsie typu ulicówka wodna, gdzie kanał lub rzeka były główną arterią komunikacyjną. Posługując się terminologią dróg kołowych można stwierdzić, że przez Żuławy przebiega zarówno „autostrada” wodna, którą bez wątpienia jest Wisła, odnajdujemy tu także, „drogi wojewódzkie”, takie jak Nogat, rzekę Elbląg czy Szkarpawę oraz gęstą sieć dróg lokalnych, jak chociażby Wisła Królewiecka, Święta, Tuga, Wierzyca czy Motława. Jak nigdzie w naszym kraju transport wodny może być na Żuławach transportem docelowym. Trudno żeby było inaczej w krainie, która to wodzie zawdzięcza swoje powstanie. Tu, gdzie człowiek od lat przestrzega niepisanego paktu z naturą i użytkuje tę ziemię w zamian za pieczołowitą pracę wkładaną w regulacje stosunków wodnych.