Odkrywaj Pomorskie… wirtualnie!

Odkrywaj Pomorskie… wirtualnie!

Odkrywaj Pomorskie... wirtualnie!
W związku z nadzwyczajną sytuacją w jakiej wszyscy się znaleźliśmy i ograniczeniami,
co do których musimy się stosować, portal pomorskie.travel przypomina o zawieszonej działalności większości instytucji kultury na terenie województwa pomorskiego.  Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich zachęcamy do odkrywania Pomorskiego poprzez nasz portal i do zapoznania się z wirtualną ofertą wybranych miejsc. 

 

Muzeum Gdańska

Inkluzja w bursztynie,  fot. pomorskie.travel

Digitalizowane zbiory to kolekcja grafik (800), kolekcja etykiet piwnych (505), kolekcja sreber (400) oraz kolekcja bursztynu z Muzeum Bursztynu (800). Zbiory bursztynu i sreber poddano konserwacji przygotowawczej, polegającej na oczyszczeniu muzealiów przed przekazaniem do fotografii cyfrowej.

Zobiory Muzeum Gdańska można zobaczyć tutaj

 

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku


Zbiory Muzeum Archeologicznego,  fot. pomorskie.travel

Muzeum jest największą placówką naukową w północnej Polsce działającą w służbie ochrony dziedzictwa kulturowego.  Dzięki zebramym zbiorom mamy okazje przenieść się do czasów paleolitycznych łowców mamutów i reniferów zagłebiając się w świat magii i zapomnianych obrzędów. Wykorzystując udostępniony katalogo online możecie zobaczyć zbiory na waszych ekranach. 

Katalog zbiorów dostępny tutaj

 

Muzeum II Wojny Światowej oraz Westerplatte


Muzeum II wojny, fot. pomorskie.travel

Muzeum upamiętnia i pokazuje historie zwykłych ludzi i toczącą się codzienność w tych trudnych czasach wojennych.  To  jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie i jedna z największych wystaw na świecie poświęconych tej tematyce. O jej wyjątkowości rozsądza tematyka wystawy. To opowiedzenie o II wojnie światowej z perspektywy, która nie jest oczywista.  Dzięki dostępnym wirtualnym spacerom możecie się przenieść w te wyjatkowe miejsce.

Wirtualne spacery dostępne tutaj

 

Muzeum Narodowe w Gdańsku


Sąd Ostateczny autorstwa Hansa Memlinga, fot. pomorskie.travel

Znajdujące się tu dzieło światowego malarstwa, autorstwa Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny” to z pewnościa najbardziej znany obiekt w Muzeum Narodowym. O tym i o innych dziełach zgromadzonych w muzeum na facebookowym profilu będą opowiadali kuratorzy i muzealni kustosze. 

 

Europejskie Centrum Solidarności

W żadnym innym muzeum w Gdańsku roli eksponatu nie gra samochód ciężarowy STAR i stoczniowa suwnica. Wewnątrz żadnego innego budynku w Gdańsku nie rosną drzewa. A żadna inna biblioteka nie ma antresoli i pomostów. Możecie tego doświadczyć nie wychodząc z domu!

 

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Zbiory Wirtualnego Skansenu Wraków, fot. wsw.nmm.pl

Dziesiątki wraków zatopionych w wodach Bałtyku dostępne nie tylko na płetwonurków. Dzięki umieszczonym materiałom na stronach muzeum, nie wychodząc z domu mamy możliwość obejrzeć fotogrametryczne modele 3D wraków z Zatoki Gdańskiej. 

Wirtualny Skansen Wraków dostępny tutaj

 

Park Oliwski

Park Oliwski, fot. pomorskie.travel

Park Oliwski, zielony klejnot na mapie regionu, ma długą historię. Powstał jako ogród prawdopodobnie już w średniowieczu, jednak wspaniały kształt przemyślanego i skomponowanego zgodnie z regułami parku uzyskał dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Wirtualny spacer sprawia, iż to piękne miejsce możemy obejrzeć w każdej chwili!

 

Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu, fot. visit.sopot.pl

Misją Muzeum jest gromadzenie i popularyzacja wiedzy na temat Sopotu poprzez budowanie żywej relacji z mieszkańcami oraz działalność naukowo-badawczą. Muzeum Sopotu organizuje wystawy, projekty społeczne i edukacyjne oraz kolekcję poświęcone kulturze i historii Miasta. Dzięki wirtualnemu spacerowi możecie doświadczyć dawnego Sopotu!

Wirtualny spacer dostępny jest tutaj

 

Grodzisko w Sopocie

Eksponaty Grodziska, fot. archeologia.pl

Ten urokliwy Skansen, czyli muzeum na wolnym powietrzu (w tym przypadku jest to tzw. skansen archeologiczny), położony jest w malowniczej scenerii bujnej zieleni i szumiących strumyków. Prezentowane są tutaj zrekonstruowane zabudowania grodu: chaty, brama i częściowo – palisada (ogrodzenie z drewnianych pali). Wszystkie powyższe elementy zabudowy zrekonstruowano dokładnie w miejscach odkrycia ich reliktów, czyli pozostałości po autentycznych elementach zabudowy istniejących w przeszłości. Grodzisko możecie zwiedzić niezależnie od pogody i pory roku dzięki wirtualnemu spacerowi.

 

Muzeum Miasta Gdyni


Gdynia z lotu ptaka,  fot. pomorskie.travel

Dzieje miasta przedstawione w muzeum, którego idea powstania zrodziła się już w latach 60-tych XXw.  Dziesiątki tysięcy eksponatów zgromadzonych w muzeum są bogatym źródłem wiedzy o przeszłym i aktualnym życiu miasta i jego mieszkańców.  W cyfrowym archiwum znajdziecie setki unikatowych zdjęć i materiałów ukazującyh miasto Gdynię. 

Archiwum cyfrowe Gdynia w Sieci dostępne tutaj

 

Akwarium Gdyńskie


Mieszkaniec gdyńskiego akwarium, fot. pomorskie.travel

Jedną z największych atrakcji Gdyni jest jej wyjątkowe – bo wodne – zoo. Co roku tysiące zwiedzających ogląda w nim podwodny świat, czyniąc z Akwarium obowiązkowy punkt na mapie gdyńskich atrakcji turystycznych.

Wybrane zwierzęta  żyjące  w Akwarium możecie zobaczyć tutaj

 

Muzeum Emigracji w Gdyni


Muzeum Emigracji, fot. pomorskie.travel

Znajdujące się w budynku dawnego dworca morskiego  wyjatkowe muzeum  ukazuje burzliwą historię emigracji Polaków. To stąd transatlantykami Polacy odpływali w daleki świat. W trakcie kiedy pozostajecie w domach, muzeum zaprasza do odwiedzania swojej strony oraz na profil facebook

 

Muzeum Zamkowe w Malborku


Zamek w Malborku, fot. pomorskie.travel

Arcydzieło architektury obronnej i rezydencjonalnej średniowiecza. Największy gotycki zespół zamkowy na świecie, o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych.  Zobaczcie co kryje ta wspaniała twierdza i spróbujcie poczuć sredniowiecznego ducha nie wychodząc z domu.  Wirtualny spacer dostępny tutaj

 

Muzeum Stutthof w Sztutowie

Muzeum Stutthof w Sztutowie, fot. pomorskie.travel

Misją Muzeum Stutthof jest opieka nad spuścizną byłego KL Stutthof, utrwalanie wiedzy o wydarzeniach okresu 1939-1945 na Pomorzu Gdańskim oraz przekazywanie pamięci o ludziach, którzy byli więźniami obozu w Stutthofie. Dzięki wirtualnemu spacerowi możecie doświadczyć tego niezwykłego miejsca pamięci.

Wirtualny spacer dostępny tutaj

 

Muzeum Ziemi Puckiej

Muzeum Ziemi Puckiej, fot. muzeumpuck.pl

W Muzeum Ziemi Puckiej, w której możemy podziwiać zabytki z dziedziny archeologii, historii sztuki i etnografii, a także historii Pucka i okolic oraz zabytków kultury morskiej. Do budynku dawnego szpitala przylega parterowy dom z połowy XIX wieku o szkieletowej konstrukcji, który wypełniony jest gliną. Niezwykle interesujące zbiory muzeum można zobaczyć również w formie spaceru wirtualnego!

Spacer dostępny jest tutaj

 

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, fot. pomorskie.travel

Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu – góry Wieżycy. Goście mogą zwiedzić unikalne w skali świata obiekty, są to m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest „Dom do Góry Nogami”

Wirtualny spacer po CEPR dostępny tutaj

 

Eksploruj region z Visit Poland Online

Logo visitpoland.online, fot. visitpoland.online

Dzięki visitpoland.online możecie zobaczyć najciekawsze miejsca w naszym regionie (i nie tylko!). Jest to największy tego typu projekt na świecie, na który składa się obecnie ponad 1000 panoram. Zapraszamy do eksplorowania!

 

Gdy zgłodniejemy podczas zwiedzania

Restauracja Gvara, fot. pomorskie-prestige.eu

Podczas kwarantanny nie musimy rezygnować z dobrego, regionalnego jedzenia. Możemy zamówić je na wynos z odbiorem własnym albo z dostawą do domu. Po pierwsze – będziemy cieszyć się smakiem i zapachem dobrze nam znanym z czasów sprzed kwarantanny, a po drugie – pomożemy naszym ulubionym restauracjom przetrwać ten trudny czas. Przygotowaliśmy listę pomorskich restauracji, serwujących regionalne potrawy, u których możemy zamówić jedzenie na wynos. 
Lista dostępna na stronie pomorskie-prestige.eu

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi