Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Weekend w mieście subiektywnie

Jedyny taki tramwaj

Tramwajem po wodzie? Może nie do końca, bo mówimy tutaj o statkach Żeglugi Gdańskiej kursujących po wodach zatoki, Martwiej Wisły oraz kanałach rzeki Motława. Jak co roku w weekend majowy kursowanie rozpoczynają tramwaje F5 i F6 na trasie Żabi krukBrzeźno oraz Targ RybnySobieszewo. Trasa po której płynie tramwaj do Brzeźna (F5) rozpoczyna się na przystani Żabi Kruk na Dolnym Mieście . Po drodze mijamy m.in. historyczny Żuraw Gdański, wyspę Spichrzów , Filharmonię Bałtycką, Muzeum II wojny Światowej, Twierdzę Wisłoujście oraz Westerplatte. Tramwaj kursujący do Sobieszewa (F6) rozpoczyna trasę na Targu Rybny i po drodze mija m.in. Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. Oprócz wspomnianych dwóch statków, w ostatni weekend kwietnia na wodę wypłyną większe katamarany kursujące na trasach Gdańsk – Hel, Sopot – Hel oraz Gdynia Hel. To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych letnich atrakcji Trójmiasta stanowiąca doskonałą alternatywę aby dostać się na półwysep pomijając korki na drogach.

Tramwaje F5 i F6 będą kursować od 1 maja do końca września codziennie. Katamarany płynące na Hel od 30.04 do 30.06 kursować będą w weekendy, natomiast w lipcu i sierpniu codziennie.

Więcej informacji:

Żegluga Gdańska
Sprawdź pozostałe rejsy

Szlak inny niż wszystkie. Wybierz i spróbuj warzonego na miejscu lub jednego z kilkudziesięciu piw butelkowych – Craft Beer Trail

Piwo rzemieślnicze, piwo regionalne, czasami po prostu piwo które smakuje inaczej niż popularne jasne pełne. Nazywane jest różnie, najczęściej wytwarzane w małych lokalnych browarach zdążyło zyskać liczną grupę amatorów. Dzięki Gdańskiej Organizacji Turystycznej (GOT), będącej pomysłodawcą pierwszego w Trójmieście Szlaku Piwnego (Craft Beer trail) mamy okazję zwiedzić Gdańsk, Sopot i Gdynię z trochę innej perspektywy. Oprócz smakowania różnych odmian złotego napoju, osoby podążające szlakiem otrzymują przewodnik z informacjami o browarniach oraz ciekawostkach na temat warzelnictwa. Dodatkowo każdy kto odwiedzi wymieniony w przewodniku lokal i zaopatrzy się w kufel piwa, otrzyma specjalny stempel, zaś za uzbieranie określonej ilości czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji:

Craft Beer Trail

 

Z wizytą w muzeum

Odkryj bogactwo kulturowe pomorza. Najlepszym sposobem na poznanie historii regionu jest skorzystanie z szerokiej oferty pomorskich muzeów. Miłośników dawnych dziejów zapraszamy do największej ceglanej warowni w Europie wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco, zamku w Malborku, orazdo wzięcia udziału w majówce w gdańskiej Twierdzy Wisłoujście. Amatorzy morskich opowieści z pewnością zaciekawi oferta jednego z 9-ciu oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, gdzie na szczególna uwagę z pewnością zasługuje Ośrodek Kultury Morskiej z interaktywna wystawą oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie. Natomiast dłuższa chwila zadumy czeka odwiedzających Muzeum II Wojny Światowej, które w przejmujący sposób ukazuje ten smutny i tragiczny okres w dziejach świata. Wszystkich zainteresowanych historią najnowszą zapraszamy do zwiedzenia unikatowej, przygotowanej z dbałością o detale, wystawy stałej w Europejskim Centrum Solidarności. Będąc w Gdyni warto odwiedzić jedyne w Polsce muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. W historycznym gmachu Dworca Morskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki, powstała instytucja, która o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie opowiada w ścisłym związku ze współczesnością. Poprzez unikatową multimedialną wystawę dowiemy się o historii polskiej emigracji od XIX wieku aż do dziś. Dodatkowo Muzeum Emigracji zlokalizowane jest pod wymownym adresem – ul. Polska 1.

Sprawdź ofertę pomorskich muzeów.
 

Naukowo w Hewelianum

Zlokalizowane na terenie dawnego Fortu Góry Gradowej w Gdańsku Centrum Hewelianum to miejsce wyjątkowe. Mieszczące się w odrestaurowanych przestrzeniach pofortecznych nowoczesne centrum nauki z pewnością zainteresuje nie tylko dzieci ale także ich rodziców. Zapraszamy do zwiedzenia 10-ciu wystaw stałych podzielonych tematycznie. Dookoła Świata to propozycja z dziedziny geografii dla wszystkich ciekawych świata. Magiczna podróż rozpoczyna się we wnętrzach ziemi gdzie dowiemy się o ruchach sejsmicznych i działalności wulkanów. Dalej przez kolorową i pachnącą Azję zwiedzimy kolejne kontynenty aby zakończyć podróż w różnorodnej kulturowo Europie. O wyjątkowości tej wystawy niech świadczy to że patronem wystawy jest Discovery Channel.

Kolejna wystawą jest fizyczna Z energią. Kilkadziesiąt stanowisk zostało tak przygotowanych aby umożliwić obserwowanie, doświadczanie jak i wywoływanie różnorodnych zjawisk. Ciekawą propozycją jest symulator jazdy samochodem w trudnych warunkach. Specjalnie przygotowane scenariusze pozwolą pokierować autem bez ryzyka spowodowania niechcianych konsekwencji. Z kolei wszystkim chętnym sprawdzenia swoich umiejętności planowania polecamy symulator powodzi. To od was właśnie będzie zależeć jak i czy będzie w stanie przetrwać zbudowana przez was osada w obliczy szalejącego żywiołu.

Na pozostałych wystawach dowiemy się m.in. o dawnych rodzajach broni oraz przymierzy jaki mundur pasuje nam najbardziej – Wystawa Wehikuł czasu, zabawy z Historią. W Laboratorium pana Kleksa czekają na nas cztery kolorowe bajkowe krainy , a matematyczna Łamigłówka odkryje nowe oblicze Królowej Nauk. Wyjątkowy kreatywny plac zabaw będący istną Dżungla Wyobraźni to miejsce gdzie dzieci do lat 9 z pewnością nie będą się nudzić.

Dowiedz sie wiecej o Hewelianum

Plaża w mieście

A może po prostu położyć się na plaży? Zamknąć oczy. Odpocząć. Po czasie pełnym wrażeń i emocji spędzonym w mieście niemal natychmiast znaleźć się nad morskim brzegiem. Tak, to właśnie oferuje Trójmiasto. Piękne piaszczyste plaże są tu niemal na wyciągnięcie ręki, a dłuższy spacer umożliwia przejście z gdańskiego Brzeźna przez Sopot do Gdyni. Na trasie miniemy m.in. trzy mola, wśród nich najdłuższe drewniane w Europie, liczne bary i restauracje serwujące specjały lokalnej kuchni oraz okazały orłowski klif.

Rowerem przez 3miasto

Setki kilometrów tras rowerowych na terenie całego trójmiasta zachęcają do wybrania roweru jako środka transportu. Niezależnie którą część aglomeracji wybierzemy, możemy być pewni że bezpiecznie dojedziemy tam na dwóch kółkach. Jedną z ciekawszych tras z pewnością jest nadmorska trasa rowerowa biegnąca wzdłuż brzegu zatoki gdańskiej. Będąc w trójmieście nie sposób nie wspomnieć o trójmiejskim parku krajobrazowym do którego dotarcie z poziomu centrum miast zajmuje dosłownie chwilę. Najdłuższa trasą jest szlak niebieski, który biegnie aż do Lęborka i w całości liczy ponad 100km. Pozostając w trójmieście mamy do dyspozycji dobrze przygotowane i oznaczone trasy, aczkolwiek komfortową jazdę zapewni nam rower górski lub crossowy. Trasa to typowo leśne odcinki którymi dojedziemy np. do sanktuarium w Matemblewie, kuźni wodnej w Oliwie ( otwarcie dla zwiedzających w 2019r), gdańskiego zoo, oraz punkt widokowy na wzgórzu Pachołek.

Rowerem z Gdańska do Sopotu?

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi