Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Trójmiasto

Trójmiasto. Metropolia, która tętni życiem

Gdańsk, Sopot i Gdynia – trzy miasta, które różni wszystko – historia, położenie, wielkość. Jednak to tylko pozorne różnice. Prawda jest taka, że Gdańsk, Sopot i Gdynia to trzy miasta, które łączy wszystko. Stąd nazwa Trójmiasto: miejsce, gdzie historia, nowoczesność, kultura, biznes i przyroda  pięknie się przenikają. Trójmiasto to metropolia dumna ze swoich korzeni i otwarta na nowości.

Prawie 800 tysięcy zakochanych w Trójmieście mieszkańców nie może się mylić. Mówią: Trójmiasto, to najlepsze miejsce do mieszkania na świecie. Dynamicznie rozwijająca się aglomeracja, historia, która na zawsze zaznaczyła kroniki dziejów, niezwykle bogate dziedzictwo łączące w jedno, multikulturowe spojrzenie, otwierająca na bezkres Bałtyku Zatoka Gdańska, dający wytchnienie Trójmiejski Park Krajobrazowy… Gdyby opisać wszystkie walory Trójmiasta, należałoby wydać kilkutomową encyklopedię. To niekończąca się opowieść.

Trójmiasto, byt specyficzny

Trójmiasto tworzą historyczny Gdańsk, uzdrowiskowy Sopot oraz nowoczesna Gdynia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zwiedzanie warto zacząć od spaceru brzegiem morza. Plaże w Gdańsku, molo w Sopocie, Gdynia Orłowo i klif z zapierającym dech w piersiach widokiem na Zatokę Gdańską to wspaniały wstęp do trójmiejskiej przygody. 

Gdańsk, Sopot i Gdynia kuszą atrakcjami. Po spacerze brzegiem morza (albo przejażdżce rowerowej nadmorską promenadą) warto zaszyć się w restauracji w Gdańsku lub Sopocie. Nie brakuje ich tutaj w każdej części miasta. Wielu szefów kuchni może pochwalić się kulinarnymi wyróżnieniami. Trójmiasto to również atrakcje dla dzieci – Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku, Teatr Miniatura, place zabaw na świeżym powietrzu, pływalnie… Najmłodsi nie będą się tu nudzić.


Gdynia z lotu ptaka, fot. Mateusz Ochocki

Co zwiedzić w Trójmieście?

Trójmiasto i atrakcje? W tym przypadku oferta jest niezwykle bogata. Gdańsk stawia na zabytki. Znajdziemy tu historyczną Drogę Królewską z ulicą Długą i Długim Targiem. To tę drogę pokonywali monarchowie, którzy odwiedzali nadmorskie miasto. Centrum Gdańska to także słynna Fontanna Neptuna albo Dwór Artusa, czyli miejsce spotkań zamożniejszego mieszczaństwa. To zaledwie namiastka, bo w Gdańsku warto zobaczyć również Długie Pobrzeże i Żurawia, Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności.  W malowniczej dzielnicy Oliwa znajduje się gdańskie ZOO i przepiękny Park Oliwski.

Uzdrowisko Sopot to najdłuższe nad Bałtykiem drewniane molo. Zwiedzanie Sopotu to również spacer niezwykle reprezentacyjnym deptakiem przy ul. Bohaterów Monte Cassino (tak zwany Monciak). Atrakcje w Sopocie to niezliczone restauracje, kluby i puby oraz leśna część uzdrowiska ze szlakami spacerowymi i legendarna Opera Leśna.

Co warto zobaczyć w Gdyni? Gdynia to Skwer Kościuszki z cumującymi na pobrzeżu statkach. To Kamienna Góra z kolejką i widokiem na morze. To także zabytkowe Orłowo z molo i plażą.

Atrakcje w Gdyni to także niezliczone restauracje położone w centrum miasta. Wielkim wydarzeniem w Gdyni jest również coroczny festiwal Open’er, czyli święto światowej muzyki i jeden z największych festiwali muzycznych w Europie oraz Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Trójmiasto tętni życiem. Koncerty i imprezy odbywają się tu przez cały rok, a wydarzenia kulturalne i sportowe przyciągają gości z całego świata.

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi