Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Trasa Nadmorska – Trójmiasto

Trasa Nadmorska – Trójmiasto 


Fot. Pomorskie.Travel

Trasa Nadmorska to miejsko-rowerowa wizytówka Gdańska, Sopotu i Gdyni. Łatwa przejażdżka, z licznymi atrakcjami po drodze to propozycja nie tylko dla rodziców z dziećmi czy amatorów rekreacyjnego pedałowania, ale też i zaprawionych cyklistów – którzy chcieliby dla odmiany leśne szlaki zamienić na rowerową ścieżkę. Każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie tu coś dla siebie.

Trasa pokrywa się z przebiegiem oznakowanej, międzynarodowej drogą EuroVelo 10/13 i wiedzie głównie wydzielonymi z ruchu samochodowego utwardzonymi drogami rowerowymi. Do przejechania będziemy mieli około 30 km, jednak bez obaw – jazdę, na przykład w razie deszczu lub zmęczenia, możemy przerwać w dowolnym momencie na wysokości jednego z przystanków SKM.

Gdańsk, pretendujący do miana rowerowej stolicy Polski, jest jednym z liderów jeśli chodzi o rozwój infrastruktury rowerowej – dla tego też tu rozpoczniemy naszą jazdę. A zaczniemy ją od… spaceru! Spod miejsca początkowego, czyli z Wyspy Spichrzów, w ramach rozgrzewki przeprowadzimy rowery ulicą Długą. Możemy też od razu zacząć pedałować równoległą do niej ulicą Ogarną podziwiając przy okazji fasady kamienic pomalowanych przez gdańskich artystów. Po drodze miniemy Muzeum Bursztynu, mieszczące się w Wieży Więziennej, któremu warto poświęcić osobna wycieczkę.

Jedna z atrakcji na trasie, historyczna Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, fot. Mateusz Ochocki/Pomorskie.Travel
Jedna z atrakcji na trasie, historyczna Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, fot. Mateusz Ochocki/Pomorskie.Travel

Kolejnym przystankiem na trasie może być Europejskie Centrum Solidarności i jego stoczniowe okolice – w tym Plac Solidarności, Pomnik poległych Stoczniowców 1970 zwany również pomnikiem Trzech Krzyży, czy historyczna Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej. Tutaj też warto wybrać się przy osobnej okazji aby w skupieniu odbyć ważną lekcję historii.

Sopocki Skwer Kuracyjny i Molo, fot. Pomorskie.Travel
Sopocki Skwer Kuracyjny, fot. Pomorskie.Travel

Odcinek spod ECS aż do Brzeźna przejedziemy co prawda wzdłuż ulic, ale za to wydzielonymi ścieżkami rowerowymi, jest to fragment względnie prosty, bez większych podjazdów, także nim się obejrzymy znajdziemy się tuż przy plaży. Wzdłuż niej, pasem nadmorskim będziemy jechać aż do Sopotu Kamiennego Potoku, po drodze mijając sławne sopockie molo.

Widok na miasto z gdyńskiego nadbrzeża, fot. Pomorskie.Travel
Widok na miasto z gdyńskiego nadbrzeża, fot. Pomorskie.Travel

Środkowy odcinek trasy zakończymy na wysokości Kamiennego Potoku podjeżdżając do Alei Niepodległości, by już po chwili pedałowania w kierunku Orłowa, zanurzyć się w zieleni Parku Kolibki. Wyjedziemy z niego przy orłowskim molo (z jego końca pięknie prezentuje się znak rozpoznawczy Orłowa – klif ). Stąd, trzymając się nadal trase EuroVelo 10/13 dotrzemy do mety wycieczki na Skwerze Kościuszki. Ostatnim punktem wyprawy może być pamiątkowe zdjęcie z Darem Pomorza i Błyskawicą w tle lub wizyta w Akwarium Gdyńskim.

Pobierz plik GPX z trasą

Trasa Nadmorska – Trójmiasto

Sprawdź też pozostałe atrakcje turystyczne Gdańska

Sprawdź też pozostałe atrakcje turystyczne Sopotu

Sprawdź też pozostałe atrakcje turystyczne Gdyni

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi