#RATUJEMYGASTRO #POMORSKIEAKTYWNE CZYLI AKCJE WSPIERAJĄCE DLA RESTAURATORÓW

Branża gastronomiczna jest ważnym filarem tworzącym tożsamość regionu, dlatego województwo pomorskie wspiera lokalną gastronomię łącząc siły i wspierając ogólnopolską akcje hasztagową #ratuJEMYgasto oraz podkreślając jej regionalny charakter poprzez #PomorskieAktywne.

Akcja ma na celu zachęcanie społeczności do korzystania z usług lokalnych restauracji. Warto przy tym pamiętać, aby w miarę możliwości zamawiać jedzenie bezpośrednio z lokalu z pominięciem pośredników. A jeżeli nie możemy sobie pozwolić na regularne zamawianie potraw, wesprzyjmy restauratorów dobrym słowem w mediach społecznościowych. Czasami wystarczy „like” albo pozytywny komentarz pod zdjęciem ulubionego dania, aby nasi znajomi dowiedzieli się, jakie miejsca polecamy.

#PomorskieAktywne to projekt realizowany przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną i jej partnerów. Ich celem jest promocja bezpiecznego korzystania z pomorskiej oferty turystycznej w czasie pandemii Covid-19.

W ramach kampanii wspierającej branże gastronomiczną #PomorskieAktywne postawiono na współpracę z lokalnymi mediami i blogerami kulinarnymi oraz promocję online. Kampanię rozpoczęła emisja artykułu na największym, lokalnym portalu informacyjnym trójmiasto.pl, w którym przedstawiono aktualną ofertę restauracji partnerskich projektu pomorskie prestige. W kolejnej fazie na stronie Pomorskie Prestige powstała baza pomorskich restauracji z dostępną ofertą dowozową. Artykuł promocyjnie wspierany jest na blogach i social media jak i forum na fb Gdzie zjeść w Trójmieście, która liczy 8 tys. członków (pasjonatów kulinariów).

Jak wspierać branże gastronomiczną w czasie pandemii?

  • Zamawiaj bezpośrednio z lokalu.
  • Odwiedzaj ulubione kawiarnie i kupuj kawę na wynos z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • Wspieraj ulubione miejsca w mediach społecznościowych, używaj hasztagów akcji. Dzięki temu zyskają nowych klientów.
  • Działaj lokalnie – wspieraj okoliczne kawiarnie i restauracje.

W pobliżu

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi