Park 1000-lecia w Chojnicach

Do dyspozycji odwiedzających są liczne alejki spacerowe oraz rowerowe, które pełnią funkcję edukacyjną (Aleja Sztuki, Ścieżka Astronomiczna, Ścieżka Historyczna).

Podczas spacerów można podziwiać bogatą roślinność znajdującą się na terenie parku oraz poznać nowe gatunki roślin, ponieważ w ogrodzie botanicznym wszystkie z nich posiadają tabliczki informacyjne z nazwami.

Na terenie parku znajdują się trzy zbiorniki wodne połączone ze sobą mostkami. Na głównym zbiorniku została zamontowana instalacja napowietrzania oraz rekultywacji wody, której system oświetleniowy w porze nocnej emituje światło w wielu kolorach, tym samym nadając wodzie niezwykły efekt podświetlenia.

Kolejną z atrakcji znajdujących się na obszarze parku jest zegar i kalendarz słoneczny, który należy do równikowych, ponieważ jego tarcza umieszczona na wewnętrznej powierzchni walcowej znajduje się w takim samym ustawieniu jak równik kuli ziemskiej. Piękno parku można podziwiać również po zachodzie słońca. Pięknie oświetlone alejki, ławeczki, altanki oraz mosty dodają temu miejscu uroku, a wszystko to w sąsiedztwie wielobarwnie oświetlonego stawu z przepiękną panoramą wznoszącej się wieży Bazyliki, nadaje temu miejscu iście magiczny wymiar.

W parku zadbano również o atrakcje dla najmłodszych użytkowników. Na jego terenie znajdują się dwa place zabaw dla dzieci, zestaw urządzeń do gry w tenisa stołowego oraz dwa stanowiska do gry w szachy. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesna siłownia terenowa, która usytuowana jest w sąsiedztwie bulodromu, czyli miejsca do gry w popularne, zwłaszcza we Francji – boule. Bulodrom w okresie zimowym przekształcone zostaje w lodowisko.

W pobliżu

Noclegi

POLKA
Odległość — 435 M

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi