Kościół parafialny został zbudowany na początku XIX wieku, w miejscu spalonego w 1899 r. kościoła datowanego na wiek XVII. Ta neoromańska, ceglana, budowla została zbudowana na planie prostokąta z wyodrębnionym prezbiterium. Otwory okienne i drzwiowe zakończone są półokrągłymi łukami, zaś kościelna drewniana wieża usytuowana od zachodu, zakończona barokowym hełmem dopełnia całość tej wyjątkowej budowli. Wnętrze świątyni urządzono z dużą ilością drewna, podstawowego surowca wykończeniowego minionych czasów.
W ołtarzu głównym umiejscowiono obraz przedstawiający św. Michała walczącego z szatanem, a nad nim kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W głównej części ołtarza zobaczyć też można rzeźby przedstawiające czterech ewangelistów, których postacie prezentowane są w naturalnych rozmiarach i złocone tabernakulum znajdujące się poniżej wizerunku św. Michała. Ołtarz wieńczy misternie rzeźbiona monstrancja. Stół ofiarny wykonano z jasnego drewna, w którego przedniej części wkomponowano płaskorzeźbę przedstawiającą ostatnią wieczerzę.
W świątyni znajduje się tez 14 stacji drogi krzyżowej, które pochodzą sprzed 1945 roku. We wnętrzu kościoła kryje się XVIII – wieczna chrzcielnica z lipowego i dębowego drewna oraz zabytkowe barokowe lichtarze wykonane z cyny.
Autor: J.Musioł, LOT Kaszuby Bytowskie