Dwór w Czartołomiu

Panuje tam wspaniała atmosfera, a gwarancją dobrej kuchni jest członkostwo właścicielki w międzynarodowej organizacji Slow Food, która zajmuje się promowaniem tradycyjnych, lokalnych potraw i regionalnych produktów.

Dwór był kiedyś własnością niemieckiej rodziny Kreischów. Przebudowano go jeszcze w XIX wieku, nadając mu nieco eklektyczny charakter. Do dworu poprzez ceglano-kamienną bramę prowadzi kamienisty trakt. Otacza go park, w którym znajdują się kilkusetletnie drzewa będące pomnikami przyrody (buki, klon srebrzysty, żywotniki) oraz staw. Na polach, za dworem można zobaczyć żurawie i bociany. Na terenie parku w starej lodowni znajduje się skupisko nietoperzy (przedmiot badań naukowców z Uniwersytetu Toruńskiego).

Wkrótce stary spichlerz znajdujący się przy dworze również zostanie przystosowany do warunków mieszkalnych. Dwór i park stanowi jedno z ulubionych miejsc młodych par do ślubnych fotografii. W pokojach pozostawiono stare piece, odsłonięto fragmenty ścian z muru pruskiego. Stylizowane meble, drewniane podłogi i dekoracja uzupełniają wyposażenie pokoi.

Autor: CIT Chojnice

W pobliżu

Odkryj

Noclegi

OLIMP
Odległość — 4.1 KM

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi