Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Pomorskie wita wiosnę! – czyli wiosenne atrakcje dla dzieci

1. Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich

To idealne miejsce na spokojne rozpoczęcie sezonu wiosennego. Zlokalizowana na świeżym powietrzu wystawa ukazująca dzieje regionu skłania do spacerów pomiędzy poszczególnymi obiektami. Dzieci znajdą coś dla siebie w postaci zajęć na świeżym powietrzy, a strzelanie z łuku do beli z sianem czy przeciąganie liny zadowoli nie jednego małego Brzdąca. W marcu i kwietniu dodatkową atrakcją jest możliwość poznania kaszubskich obrzędów wielkanocnych, a wyjście z muzeum z własnoręcznie zrobioną tradycyjną kraszanką pozostanie w pamięci na długo.


Foto: muzeum-wdzydze.gda.pl

2. Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Gdyńskie centrum edukacji zaprasza na nową wystawę czasową, która będzie prezentowana od 27 marca do 19 czerwca. Wystawa
prezentować będzie, jak np. powszechny dostęp do internetu oswaja naukę, jak pomaga badaczom nie tylko dotrzeć, ale i ściśle współpracować ze zwykłym obywatelem.

Wystawa podzielona jest na 3 sekcje tematyczne:

NAUKA OBYWATELSKA – Jak każdy z nas może zaangażować się w medyczne badania naukowe;

HAKOWANIE ZDROWIA Jak nowe technologie, np. w formie aplikacji pozwalają na doskonalenie dostępnych urządzeń medycznych czy tworzenie innowacji przez samych pacjentów;

BIOLOGIA DIY – Jak hakerzy i hobbyści stworzyli nowy rodzaj nauki w swoich garażach czy domach, jak oddolne inicjatywy zrzeszają ludzi chętnych do nauki.

Autorem wystawy jest Science Museum w Londynie, a dzięki ECSITE (czyli Europejskiemu Stowarzyszeniu Centrów Nauki i Muzeów), w przeciągu 2 lat zwiedziła ona prawie 30 krajów Europy.


Foto: experymenty.gdynia.pl

3. Gdański Ogród Zoologiczny

W tym roku gdańskie zoo wita wiosnę 25 marca. O godzinie 11.00 spotykamy się przy wejściu do zoo. Wspólnie z „Żyrafą” wyruszamy do centrum wszelkich aktywności, czyli do ciepłej chatki Góralki na wzgórzu pod lasem. W tym malowniczym miejscu znajdziemy czas na poszukiwanie pierwszych wiosennych zwiastunów podczas zabawy terenowej dedykowanej dzieciom. Chętnych do wysłuchania ptasich plotek i obserwacji awifauny oddamy pod opiekę Pani Żołny. Przyrodnik Marcin Wilga, czyli Pan Borsuk, przedstawi wiosenną florę i faunę w formie multimedialnej. Jeśli aura okaże się łaskawa, chętni udadzą się na wędrówkę z przewodnikiem do najciekawszych zakątków zoo. W chatce Góralce zaplanowano też stanowisko z warsztatami tworzenia kartek i ozdób wielkanocnych. W tym dniu nie zabraknie również opowieści o dzieciństwie zwierzaków. Pamiętajcie, że żyrafy i inne kochane oliwskie zwierzaki z utęsknieniem już wiosny i gości wypatrują. Będzie edukacyjnie i rekreacyjnie. Zabierzmy termosy, kanapki i do zoo rodzinnie przybywajmy.

Foto: Gdański Ogród Zoologiczny

4. Eksperymentarium w Chojnicach

Eksperymentarium to unikatowa wystawa, która w ciekawy sposób opowiada o regionie, a w szczególności ukazuje tematy przyrodnicze, kulturowe i historyczne oraz współistnienie człowieka i natury na przestrzeni wieków. Wystawa to trzynaście interaktywnych stanowisk, zaprojektowanych tak, aby każdy odkrywca – mały czy duży – mógł manualnie, zmysłowo lub intelektualnie doświadczyć fascynacji przyrodą i zrozumieć, że jako człowiek jest jej częścią.

Często zastanawiamy się, jak to możliwe, że podaje się dwie daty rozpoczęcia wiosny? Pierwszy dzień astronomicznej wiosny 2018 wypada 20 marca, za to pierwszy dzień kalendarzowej – 21 marca. Czym różni się wiosna kalendarzowa od astronomicznej? Gdzie szukać wiosny w przyrodzie? A jak witamy Panią Wiosnę? O tych i innych ciekawostkach dowiecie się w Eksperymentarium.


Foto: eksperymentariumchojnice.pl

5. Teatr Miniatura w Gdańsku

Dla zmarźlaków, którzy lubią obcować z kulturą polecamy Teatr Miniatura. To jeden z najstarszych teatrów w Polsce, które realizuje repertuar dla całej rodziny. Coś dla siebie znajdą tu „najnaje”, czyli najmłodsi, których zapraszamy do obejrzenia „Gwiazdka z niebie”, jak i trochę starsze smyki. Każdego przedszkolaka powinien zainteresować spektakl „Kraina Śpiochów” oraz „Jasiek i Małgoścka, czyli uważaj robaczku”. Nasi kochani zerówkowicze koniecznie muszą zobaczyć „Tajemnice kina”, dorosłe szkolniaki nie mogą pominąć „Buntu”, czyli przedstawienia opowiadającego historię ukochanego psa Rexa. Zanim wiosna na dobre się u nas rozgości i zaprosi na długie wycieczki na świeżym powietrzu, koniecznie skorzystaj z oferty Teatru Miniatura.


Foto:teatrminiatura.pl

Wiecej propozycji na spędzenie czasu w Pomorskim z dziećmi znajdziesz na naszej stronie pomorskie.travel. Sprawdź sam z nami na pewno nie będziesz się nudzić!

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi