Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Pomorskie jesienią – to nie czas na nudę!

Pomorskie zaprasza jesienią


Pomorskie jesienią, fot. Valiphotos / fot. slider Monkey Business Images – stock.adobe.com

Lato za nami, jednak w żadnym wypadku nie oznacza to, że jesień spędzimy w domu nad kubkiem herbaty – zwłaszcza jeśli odwiedzisz Pomorskie! Nie ma lepszego miejsca na długie spacery niż nasz puste plaże, nigdzie nie znajdziesz więcej grzybów niż w kaszubskich lasach, tylko tu przekonasz się, że nadwiślańskie krajobrazy o tej porze roku są jak żywcem wyjęte z impresjonistycznych obrazów.

Oto kilka naszych propozycji na jesienny urlop w Pomorskim!

Sposób na jesienne zwiedzanie, czyli czas ruszyć na szlak – znajdziecie tu informacje o najciekawszych pomorskich szlakach turystycznych (zabytków hydrotechniki, latarni morskich, śladami menonitów i zamków gotyckich)

Zbierać, suszyć, marynować – czyli porozmawiajmy o grzybach – a rozmawiać będziemy z wybitną specjalistką w sprawach grzybów i innych leśnych specjałów, Marzeną Górnisiewicz. Współtwórczyni Wioski Leśnego Runa, inicjatorka Stowarzyszenia Wsi Tematycznych i certyfikowana klasyfikatorka grzybów w jednym, opowie o tym gdzie szukać, co zbierać i jak przerabiać. Jeśli to nie wyczerpie tematu, możecie zajrzeć tutaj i sprawdzić, które Pomorskie restauracje serwują grzybowe specjały.

Aktywnie w lesie – od tego właściwie powinniśmy zacząć! Nie ma lepszego lekarstwa na bolączki ciała i duszy jak kontakt z dziką naturą, a w Pomorskim okazji ku temu nie brakuje. Począwszy od podglądania ptaków, przez wędkarstwo, konne przejażdżki, rowerowe wycieczki i piesze wędrówki na biegach na orientacje kończąc – leśnego potencjału starczy nie tylko na jesień ale i zimę, wiosnę i lato!

Pomorski top, czyli atrakcje turystyczne, które musicie zobaczyć (a przeczytacie o nich tutaj: cz. 1 i cz. 2). W całym województwie można znaleźć urokliwe miasteczka i wsie, pospacerować po parkach krajobrazowych, wybrać się do skansenów i odwiedzić muzea oraz centra edukacyjne. Co więcej, świetnie rozwinięta sieć komunikacyjna sprawia, że wycieczki w całym regionie są prawdziwą przyjemnością. Zawsze można także skorzystać z wypożyczalni rowerów i wybrać się na przejażdżki po przepięknych szlakach przyrodniczych. Pomorskie to region Polski, w którym można się zakochać, dlatego wielu turystów wraca do ulubionych zakątków lub poszukuje nieodkrytych jeszcze miejsc.

Jeśli dodatkowy szukacie atrakcji specjalnie dla dzieci, koniecznie zajrzyjcie na Pomorskie.Travel: dla dzieci, a gdybyście mieli kłopot z wybraniem miejsc noclegowych, oto kilka naszym propozycji:

            

     

     

     

 

Zobacz również w Pomorskie.Travel:

Odkrywaj Pomorskie i jego atrakcje – czyli wszystko co powinniście wiedzieć o Kaszubach, Kociewiu, Borach Tucholskich, Powiślu i Żuławach

Pomorskie Szlaki Kulturowe – czyli wędrówka po szlakach kulturowych w województwie pomorskim  

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi