Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Na szlaku

Pomorskie Szlaki Kulturowe

Wędrówka po szlakach kulturowych w województwie pomorskim to niezapomniana przygoda połączona z odkrywaniem ciekawych, często tajemniczych miejsc oraz poznawaniem historii regionu.

Szlak Zamków Gotyckich

Ten niezwykle popularny szlak oprowadza po 12 budowlach średniowiecznych zlokalizowanych na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ponad 250-cio kilometrowa trasa pozwoli nam przenieść się w świat średniowiecznej kultury i tradycji. Warto odwiedzić muzea mieszczące się w obiektach oraz wziąć udział w licznych inscenizacjach i pokazach rycerskich.

 Szlak Bursztynowy

To niezwykle ekscytująca podróż dawnym szlakiem handlowym łączącym kraje Basenu Morza Śródziemnego z Bałtykiem. Warto odwiedzić Muzeum Bursztynu w Wieży Więziennej w Gdańsku lub przespacerować się „bursztynową uliczką” – ulicą Mariacką. 

Szlak Latarni Morskich

Latarnie morskie każdemu kojarzą się z polskim wybrzeżem i odpoczynkiem nad Bałtykiem. Wybierając wakacje na jednej z piaszczystych plaż warto zwrócić uwagę, czy gdzieś obok, nad koronami drzew nie góruje jedna z 17 latarni zlokalizowanych nad polskim wybrzeżem. W Pomorskim jest ich 10 i każdą z nich warto odwiedzić. 

Mapa Szlaku Zamków Gotyckich, fot. pomorskie.travel

Pomorskie szlaki kulturowe

Wyruszając w podróż po pomorskich szlakach kulturowych na pewno nie będziemy się nudzić. Prowadzą one przez tereny malownicze przyrodniczo i krajobrazowo, ukazują najciekawsze obiekty na szlaku oraz dostarczają dużą porcję wiedzy o lokalnych mieszkańcach, ich historii, tradycji oraz dziejach tych ziem.

Podążając Szlakiem Dworów i Pałaców Kaszub Północnych dowiemy się jak niegdyś mieszkali Pomorzanie, wybierając Pomorski Szlak Cysterski odkryjemy największe zagadki żyjących na tych terenach Cystersów, zaś pokonując pomorski odcinek Drogi Świętego Jakuba doświadczymy duchowej przemiany i znajdziemy czas na uporządkowanie myśli.

 Pomorskie szlaki kulturowe oprowadzą Nas po najciekawszych obiektach i zakątkach województwa pomorskiego. Każdy tu znajdzie swoją trasę, pokonanie której przyniesie mu wiele satysfakcji, a także odkryje na nim największe tajemnice.

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi