Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Na ryby w Pomorskim

Na ryby w Pomorskim, czyli czas zarzucić wędkę!

Wędkarstwo w Pomorskim, fot. Piotr Wawrzyniuk – stock.adobe.com

Łowienie ryb to od wielu wieków ulubione hobby dla milionów Polaków, a powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, wymieńmy jednak kilka najważniejszych i zarazem najbardziej oczywistych.

Po pierwsze, trudno o przyjemniejszą formę aktywności – wędkarstwo to obcowanie z przyrodą na styku dwóch jej królestw – lądu i wody; świetnie uczy wytrwałości, sumienności i pokory wobec natury. Ponadto, wiąże się z kojącą duszę ciszą i spokojem, czyli wartościami, o które w dzisiejszym zabieganym świecie coraz trudniej. Jednocześnie pozwala poczuć emocje, adrenalinę i jedyną w swoim rodzaju satysfakcję w momencie, gdy wymarzony okaz w końcu łapie wypuszczony przez nas w wodną toń haczyk. I wreszcie powód zasadniczy – mało jest krain tak sprzyjających tej formie rekreacji, jak Polska. Pomorskie zaś, ze swoimi licznymi gęsto zarybionymi akwenami, stanowi na wędkarskiej mapie kraju obszar wyjątkowy.

GDZIE NA RYBY – SPRAWDŹ POMORSKIE ŁOWISKA

O atrakcyjności tutejszych łowisk bywałych tu wędkarzy przekonywać nie trzeba, z kolei odwiedzający ten region goście z pasją do łowienia powinni koniecznie doświadczyć jej osobiście, odwiedzając z wędką jeden ze zbiorników. Malownicze otoczenie, panujący wkoło spokój i zróżnicowanie występujących w wodach gatunków ryb to największe atuty pomorskich akwenów. Swoje miejsca znajdą tu amatorzy różnych sposobów wędkowania. Warto zaznaczyć, że najlepsze miejsca do zarzucania przynęty są doskonale wkomponowane w obszary, których walory turystyczno-krajoznawcze nie kończą się tylko na urodzajnych łowiskach.

Wędkarstwo w Pomorskim, fot. pixabay.com

Wypad na ryby może więc być wartościowym elementem kompleksowej eksploracji regionu Pomorskiego, np. obfitującego w ciekawe miejsca Pojezierza Kaszubskiego. Złowienie dorodnego szczupaka czy okonia może być zaś miłym (i smakowitym) ukoronowaniem bogatego w atrakcje wypadu wakacyjnego.

WĘDKARSTWO W POMORSKIM – SPRAWDŹ OFERTY

Korzystajmy więc z bogactw pomorskich jezior, rzek i pozostałych zbiorników. I w tym miejscu ważna uwaga: nie zapomnijmy zabrać ze sobą sprzętu fotograficznego, by uwiecznić nasze wędkarskie zdobycze! Bo na imponujące trofea z pewnością możemy tu liczyć.

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi