Miastko urokliwe kolorowe aktywne

Mijając siedzibę Nadleśnictwa Miastko znajdziemy się w „Krainie Rummela”, urokliwej okolicy pełnej ciekawostek przyrodniczych i turystycznych. Na początek proponujemy napić się krystalicznie czystej wody ze źródełka na Hamrze, posłuchać plusku wody z malutkiego wodospadu, potem odwiedzić okazały myśliwski wigwam, by w drodze powrotnej zadumać się przy leśnej kapliczce Świętego Huberta i na koniec zajrzeć do kryjówki zbója Rummela, czyli pomorskiego Janosika.

Z kolei akweny wodne gminy Miastko doskonale nadają się do połowu taaaakich ryb, uprawiania sportów wodnych, w tym żeglarstwa, a pływanie w nich to sama radość. Stolicą miasteckich sportów wodnych jest Bobięcino, gdzie w szkole żeglarstwa zdobywają patenty przyszłe wilki jeziorowo-morskie.

Turystów, którzy chodzenie dla zdrowia chcą połączyć ze zwiedzaniem zabytków architektury sakralnej można zachęcić do wędrówek szlakami szachulcowych kościołów. Wśród nich prawdziwym cacuszkiem dawnej architektury sakralnej jest odrestaurowany kościół w Trzcinnie z połowy XVI wieku. Podobne drewniane kościółki znajdują się w Wałdowie i Miłocicach, a z kolei w Wołczy Wielkiej warto zobaczyć XIX-wieczny neoromański kościół ewangelicko-augsburski z przykościelnym cmentarzykiem rodu Massowów. Na turystę czeka ponad 20 gospodarstw agroturystycznych, które na pewno skuszą niejednego mieszczucha swojskim jadłem, a przede wszystkim niebywałą gościnnością – „jak u mamy”. Wszystkie informacje na temat pobytu w gminie Miastko każdy otrzyma zachodząc w gościnne progi najmłodszego obiektu gminy – Centrum Informacji Turystycznej – Bramy Kaszubskiego Pierścienia.

Urząd Miejski w Miastku
ul. Grunwaldzka 1, 77-200 Miastko
tel. 59 857 20 81/86; fax 59 857 23 68
promocja@umig.miastko.pl
www.miastko.pl

Centrum Informacji Turystycznej
ul. Dworcowa 29; 77-200 Miastko
tel. 59 720 33 99; 59 857 33 83
cit.miastko@op.pl

W pobliżu

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi