Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Kilometry Kaszubskiej Marszruty czekają!

Kaszubska Marszruta to fantastyczna sieć 4 przeplatających się i krzyżujących szlaków rowerowych na terenie Borów Tucholskich. To prawie 200 km szlaków, które poprowadzone zostały wzdłuż dróg, jednak oddzielono je od szosy „firankami lasu” przez co zwiększony jest komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Dodatkowym atutem jest niebieski szlak pieszo-rowerowy Chojnice – Bydgoszcz oraz wiele innych, mniejszych ścieżek, które stanowią ości głównego szlaku a doprowadzają do niezwykle urokliwych i malowniczych jezior, polan czy zagajników. Potencjał tego miejsca jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku, warunków fizycznych czy doświadczenia.

Czerwony szlak „Kaszubskiej Marszruty”

Prowadzi z Charzykowy przez Swornegacie, Brusy aż do Czerska i jest prawdopodobnie najciekawszym szlakiem Kaszubskiej Marszruty. Wybierając czerwony szlak, rowerzyści przemierzając lasy Borów Tucholskich miną na swojej drodze liczne jeziora, doliny rzek, miejscowości wypoczynkowe, a także zaznajomią się ze sztuką i kulturą kaszubską.

Galeria Józefa Chełmowskiego w Brusach Jaglie

Żółty szlak „Kaszubskiej Marszruty”

Szlak otacza Park Narodowy „Bory Tucholskie” prowadząc rowerzystów przez lasy Zaborskiego Parku Krajobrazowego na zachodnim brzegu jeziora Charzykowskiego, a dalej lewym brzegiem rzeki Brdy do Rytla i wzdłuż drogi krajowej nr 22 do Czerska. Pokonując blisko 66 km trasy będziecie mogli podziwiać Jezioro Charzykowskie, jedyną w Polsce zaporę schodkową w Mylofie oraz kościół w Czersku, w którym znajduje się cenny ołtarz z obrazem Świętej Trójcy autorstwa Hermana Hahna.

Rynek w Chojnicach

Zielony szlak „Kaszubskiej Marszruty”

Zielony szlak to propozycja jednodniowej wycieczki w pięknych terenach leśnych. Trasa biegnie od Męcikału do Chojnic, a głównym motywem szlaku są atrakcje związane ze zlokalizowanymi w okolicach trasy rzekami oraz jeziorami połączonymi strugami, które upiększają krajobraz za wschodnią granicą Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Zapora Mylof na Brdzie

Czarny szlak „Kaszubskiej Marszruty”

To propozycja kilkugodzinnej wycieczki rowerowej tzw. Pętlą Konarzyńską, przez pola, lasy i mało zamieszkałe wsie po zachodniej stronie Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Szlak przeznaczony dla rowerzystów gustujacych w trasach wyczynowych lub mtb. Cisza, związana z małym natężeniem ruchu i otaczającą naturą oraz zlokalizowane na trasie jeziora i dolina rzeki Chociny są największymi atutami Pętli Konarzyńskiej

Regionalna zabudowa w Chocińskim Młynie

Niestety ta niesamowita sieć szlaków rowerowych ucierpiała podczas wielkiej nawałnicy w sierpniu 2018 r. Skutki żywiołu widoczne są po dziś dzień jednak tysiące ludzi pracujących na miejscu doprowadziły Kaszubską Marszrutę do stanu używalności. Wszystkie szlaki są przejezdne, a występujące na nich niewielkie spowolnienia i problemu z przejazdem wynikają z prowadzonych napraw. Wszystko dla Was turyści, abyście mogli korzystać z jak najlepszych szlaków! Zapraszamy w Bory Tucholskie, kilometry Kaszubskiej Marszruty czekają!

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi