Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Kaszuby z dziećmi wiosną i latem!

Czy na północy, czy na południu, bliżej Słupska lub Lęborka – gdzie nie zajrzeć na Kaszubach, wszędzie znajdziemy mniejsze i większe atrakcje, które umilą nam weekendowe wycieczki a naszym dzieciom zapewnią niezapomniane wrażenia.

Fot. Sea Park w Sarbsku

Oko w oko z naturą
Mali miłośnicy przyrody będą mieli na Kaszubach pełne ręce roboty. O tym czy strusie faktycznie chowają głowę w piasek przekonamy się odwiedzając strusią farmę w Kniewie. Odpowiedź na pytanie o focze obyczaje znajdziemy w Fokarium w Helu, w tym roku szczególnie warto odwiedzić fokarium, w którym jest wyjątkowo duża liczba fok przebywających na rehabilitacji. Wesprzyjmy pracowników swoim „piątakiem” za wejście – a jeśli na półwysep nam nie po drodze, możemy odwiedzić SeaPark w Sarbsku, gdzie poza fokami podglądać można także ptaki, zwiedzić replikę galeonu, a także przekonać się co żyło w pradawnych oceanach (a to i tak nie wszystkie tamtejsze atrakcje). Na końcu warto też zwrócić uwagę na tych mniejszych mieszkańców lasów, puszcz a nawet dżungli. A jeśli już złapiemy bakcyla dawnych czasów to warto zajrzeć do pobliskiego Parku Dinozaurów w Łebie. Niecodzienne gatunki z całego świata, w tym węże i pająki, można oglądać w tuchlińskim egzotycznym zoo.

Jednak spotkania z naturą to nie tylko lekcja biologii, ale też geografii. Z tej ostatniej dziedziny na wiosenne weekendy proponujemy trzy miejsca – mechowskie groty, które dla każdego dziecka będą ciekawym wprowadzeniem w geologiczne ciekawostki (nie zapomnijcie latarek!), „Kaszubskie Oko”, czyli wieżę widokową w Gniewinie, z której rozciąga się wspaniały widok oraz Słowiński Park Narodowy – a w szczególności, leżące na jego terenie wzgórze Rowokół (które samo w sobie stanowi rezerwat przyrody, a na jego szczycie znajdziemy kolejną wieżę widokową)

Na skróty:

Kaszuby północne:
Farma strusi w Kniewie
Fokarium w Helu
Groty Mechowskie
„Kaszubskie Oko” w Gniewinie

 

Ceny biletów:

Kniewo – Normalny 9zł/ ulugowy 6zł

Fokarium – 5zł

Gniewino – normalny 11zł / ulubowy 8zł

 

Kaszuby południowe:
Park Edukacyjny Zoo-Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie

Ziemia Lęborska:
SeaPark w Sarbsku

Park Dinozurów w Łebie

Ziemia Słupska:
Słowiński Park Narodowy

Ceny biletów:

Tuchlino – normalny 20zł / ulugowy 15zł

Sarbsk – normalny 59zł / ulugowy 49zł

Łeba – normalny 65zł / ulugowy 45zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Labirynt Park Łeba

W zdrowym ciele…
…zdrowy duch – a najprostszą na to receptą jest ruch! Istnym zagłębiem atrakcji związanych z zabawą na świeżym powietrzu jest Łeba – z jej dwoma parkami linowymi i Parkiem Labiryntów. Zabawić w Tarzana dzieci będą mogły się także we Władysławowie, a w labiryntach pogubić można się również w Blizinach.

Jeśli ktoś zastanawia się jakby świat wyglądał gdyby staną na głowie, odpowiedź znajdzie w Szymbarku. W tamtejszym Centrum Edukacji i Promocji Regionu można zwiedzać „Dom do góry nogami”. Gdyby jednak pogoda nie dopisała i na bieganie po dworze byłoby za zimno – zapraszamy do parków wodnych w Kościerzynie, Redzikowie i Redzie koło Trójmiasta, gdzie pływając można podziwiać z bliska… prawdziwe rekiny!

Na skróty:

Kaszuby północne:
Park Linowy Tarzanpark we Władysławowie

Kaszuby południowe:
Świat Labiryntów Bliziny
Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku
Aqua Centrum w Kościerzynie
Aquapark w Redzie

Ziemia Lęborska
Park Linowy Tarzanpark w Łebie
Labirynt Park w Łebie
Power Park Łeba

Ziemia Słupska:
Aquapark Redzikowo

 

Fot. Osada Sławutowo

Kaszubski wehikuł czasu
Pomorską podróż w czasie zaczynamy kilkadziesiąt milinów lat temu. Przechadzkę wśród dinozaurów odbędziemy w Łebie i Sławutówku. Następnie przeskoczymy o kilka wieków do początków naszej ery. O tym jak wyglądało życie pierwszych osadników tych ziem, prawie 2 tysiące lat temu, przekonamy się wizytując Gród Gotów i Kamienne Kręgi w Węsiorach (więcej o Kamiennych Kręgach w Pomorskim znajdziesz tutaj). O większych i mniejszych rozterkach dnia codziennego na kaszubskiej wsi w XVIII i XIX wieku dowiemy się odwiedzając Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach lub Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Odwiedzając północną część Kaszub nie można pominąć skansenu w Nadalu, gdzie szczególnie najmłodsi znajdą wiele przyjemności z poznawania dawnych czynności domowych. Do współczesności dojedziemy natomiast jedną z lokomotyw w Skansenie Kolejowym w Kościerzynie. Tym, którzy chcą odnaleść siebie w regionalnej sztuce polecamy Muzeum Ceramiki Neclów w Chmielnie, to właśnie tu od pokoleń powstają naczynia znane na całym świecie. Odwiedzając zakład każdy będzie mógł spróbować własnych sił przy kole garncarskim!

Na skróty:

Kaszuby północne:
Osada w Sławutowie

Park Ewolucji Sławutówko

Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu

Kaszuby południowe:
Gród Gotów w Węsiorach
Kamienne Kręgi w Węsiorach
Skansen Kolejowy w Kościerzynie

Muzeum Ceramiki Neclów w Chmielnie

Ceny biletów:

Sławutowo – normalny 15zł / ulugowy 10zł

Sławutowo – normalny 49zł / ulugowy 39zł

Nadole – normalny 8zł / ulugowy 6zł

Chmielno – 7 zł osoba

Kościerzyna – normalny 8zł / ulugowy 6zł

 

 

 

 

 

 

Ziemia Lęborska
Park Dinozaurów „Łeba Park”

Ziemia Słupska:
Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceny biletów:

Łeba – normalny 65zł / ulugowy 45zł

Kluki – normalny 16zł / ulugowy 10zł

Swołowo – normalny 16zł / ulugowy 10zł

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. ©Depositphotos/monkeybusiness

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi