Kaszubska Marszruta

W ramach projektu powstało 164,88km oznakowanych szlaków rowerowych ( 4 szlaki i jeden łącznik). Część szlaków (61,11km) to specjalnie wybudowane ścieżki rowerowe biegnące wzdłuż ruchliwych szos. dodatkowo oznakowano 103,77km szlaków rowerowych, biegnącymi drogami asfaltowymi. Na trasie Kaszubskiej Marszruty umiejscowionych jest 12 miejsc odpoczynku, 42 tablice informacyjne zawierające mapę, informacje o atrakcjach w okolicy, 5 kładek nad jarami i potokami, przebudowę mostu na Brdzie w Babilonie, budowę 2 przejść dla płazów oraz mostu zwodzonego w Małych Swornychgaciach.

Szlak czerwony Charzykowy – Swornegacie – Brusy – Czersk

Prowadzący z Charzykowy do Czerska czerwony szlak to być może najciekawszy dla turystów odcinek „Kaszubskiej Marszruty”. Trasa o małej trudności ciągnie się wzdłuż dróg lokalnych po żwirowej, asfaltowej i betonowej nawierzchni przez jedne z najatrakcyjniejszych obszarów powiatu chojnickiego. Wybierając czerwony szlak, rowerzyści przemierzając lasy Borów Tucholskich miną na swojej drodze liczne jeziora, doliny rzek, miejscowości wypoczynkowe, a także zaznajomią się ze sztuką i kulturą kaszubską. Trasa oznakowana na całej długości. Na odchinku Chociński Młyn – Drzewicz pokrywa się z żółtym szlakiem Kaszubskiej Marszruty.

Szlak zielony Chojnice – Mylof – Brusy – Męcikał

Wybierając zielony szlak, będziemy mieli okazję obcować w najbardziej „zielonej” części województwa pomorskiego. To właśnie w Borach Tucholskich,  jednym z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce, poznamy dziewicze tereny przyrodnicze, które nie zostały jeszcze dotknięte ludzką ręką zmian.

Szlak żółty Charzykowy – Męcikał- Rytel – Czersk

Pomimo, że żółty szlak prowadzi podobnie jak czerwony z Charzyków do Czerska, to ich jedynym wspólnym odcinkiem jest 10 km część pomiędzy Chocińskim Młynem a Drzewiczem. Ten najdłuższy, prawie 70 kilometrowy szlak „Kaszubskiej Marszruty” na pewno zadowoli turystów pragnących nasycić się naturą regionu jak i chcących dowiedzieć się o jego historii.

Szlak czarny Konarzyny – Zielona Chocina – Chociński Młyn – Konarzyny

Czarny szlak „Kaszubskiej Marszruty” to propozycja krótkiej, kilkugodzinnej wycieczki rowerowej tzw. Pętlą Konarzyńską, która jest oznakowana na całej trasie. Trasa o asfaltowej nawierzchni na terenie obszarów zabudowanych oraz po drogach lokalnych przez pola, lasy i słabo zamieszkane wsie po zachodniej stronie Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Zajrzyj tutaj – do pobrania za darmo pomorski przewodnik rowerowy „Rowerowe Inspiracje” oraz 8 szczegółowych map rowerowych województwa pomorskiego 

W pobliżu

Noclegi

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi