Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Galopem przez Pomorskie!

Galopem przez Pomorskie!

Pomorskie szlaki konne, mat. PROT

Mało jest doświadczeń równie ekscytujących i dających podobne poczucie wolności jak konna wyprawa przez obszary dzikiej przyrody. Świat widziany z perspektywy grzbietu wygląda zupełnie inaczej, a współpraca z żywym stworzeniem pod siodłem potęguje uczucie jedności z naturą. Region pomorski, z licznymi szlakami konnymi, świetnie prowadzonymi stadninami o dużych tradycjach, a także dobrze rozwiniętą ofertą agroturystyki konnej, to dla miłośnika jeździectwa wymarzone miejsce na wakacje jeździeckie.

Niezapomnianą przygodą może być chociażby eskapada jednym ze szlaków wytyczonych w dwóch pomorskich parkach narodowych, zapewniających bezpośredni kontakt z dziewiczą naturą. Słynący z ruchomych wydm i unikalnych stanowisk pobrzeżnej przyrody. Słowiński Park Narodowy bywa udostępniany do przejazdów jeździeckich w maju i wrześniu. Należy wówczas wystąpić o zgodę dyrekcji Parku, która w odpowiedzi określi dokładną trasę i termin, w którym zostanie nam umożliwiona przejażdżka. Również w Parku Narodowym Bory Tucholskie istnieje szlak dedykowany turystyce jeździeckiej – liczy on sobie ok. 5 kilometrów i wiedzie piaszczystą drogą z miejscowości Bachorze nad Jeziorem Charzykowskim do miejscowości Owink. Po drodze zobaczymy kilkusetletni dąb „Bartuś”, a także malownicze śródleśne jeziora.

Pomorskie w siodle, fot. autor-sergo321 – stock.adobe.com

W siodle możemy podróżować również na obszarach pomorskich parków krajobrazowych. W Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego do przejazdów wykorzystywać można wytyczone tu szlaki piesze, z kolei w Parku Mierzeja Wiślana istnieje szlak dedykowany turystyce konnej w miejscowości Jantar. Bogatą ofertę sześciu szlaków o łącznej długości 56 kilometrów posiada Nadleśnictwo Gdańsk, dzielące znaczną część swojej powierzchni z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym.

SZLAKI KONNE W POMORSKIM – SPRAWDŹ OFERTY!

Miejscem szczególnie godnym uwagi dla poszukiwaczy ciekawych wrażeń jeździeckich, jest Nadleśnictwo Choczewo, znajdujące się w północnej części Pomorskiego. Osiem świetnie skomunikowanych ze sobą tras konnych o łącznej długości blisko 130 kilometrów zapewnia możliwość przemierzenia wzdłuż i wszerz praktycznie całego obszaru nadleśnictwa, od brzegów Morza Bałtyckiego, aż po urzekającą Dolinę Redy. Co ważne, odpowiednie dla siebie szlaki znajdą tu zarówno zaawansowani, jak i początkujący jeźdźcy. Zaprojektowane są one przy tym w taki sposób, aby możliwe było odbycie kilkugodzinnej przejażdżki, ale też nawet kilkudniowego rajdu. Znajdziemy tu liczne oznaczenia, tablice informacyjne i osiem leśnych stajni. Do przejazdów jeździeckich zachęcają również zlokalizowane w okolicy stadniny, a także dobrze rozwinięta oferta agroturystyki konnej.

Szlaki konne w Pomorskim, fot. rh2010- stock.adobe.com

Część z tutejszych tras biegnie na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i łączy się ze szlakami pieszymi lub rowerowymi. Najdłuższa, trasa „Wrzosowa” o długości 21,6 km biegnie po plażach, wydmach porośniętych kosówką oraz nadmorskich borach z łanami wrzosów. Podobną długość mają jeszcze trasy „Borówkowa” (biegnie jasnymi borami sosnowymi bez podszytu, długie proste odcinki z doskonałą widocznością), „Dębowa” (biegnie przez dąbrowy na falistym, pagórkowatym terenie) i „Dwa jeziora” (biegnie wokół jezior Dąbrze i Czarne, nad oboma znajdują się „leśne stajnie”). Wśród krótszych szlaków czeka na nas m.in. 8-kilometrowa trasa biegnąca lasami bukowymi wzdłuż doliny Redy.

SZLAKI KONNE W POMORSKIM – SPRAWDŹ OFERTY!

Przygoda na czterech kopytach już na nas czeka, warto więc przekonać się na własne oczy, jak piękna jest przyroda regionu pomorskiego widziana z tej niezwykłej perspektywy.

Gastronomia


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 312

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi