Restaurant Piwna 47 Food & Wine

Restauracja Piwna 47 swoją nazwą wskazuje bezpośrednio adres, będący celem podróży pasjonatów dobrego smaku i starannie zaprojektowanego wnętrza.

– Nie serwujemy kuchni z konkretnego kraju. Staramy się po prostu podawać gościom świeże i smaczne potrawy, które przygotowywane są według ogólnie panujących trendów kulinarnych – podkreślają właściciele restauracji Piwna 47 Food & Wine w Gdańsku. I jak się okazuje, takie podejście to strzał w dziesiątkę, bo stałych gości w lokalu nie brakuje.

Restauracja Piwna 47 Food & Wine znajduje się w wyjątkowo uroczym zakątku Głównego Miasta w Gdańsku. Położona przy rzeczonej ulicy Piwnej, tuż przy niewzruszonych murach Bazyliki Mariackiej, jest miejscem, gdzie nie tylko smacznie zjemy, ale i napijemy się wina z najwyższej półki.

Szefem kuchni w restauracji Piwna 47 Food & Wine jest Marcin Faliszek. W tym sezonie mocno akcentuje inspirację kuchnią śródziemnomorską.

– Podajemy grillowaną ośmiornicę na risotto ze słonecznika z kremem z awokado, emulsją cytrynową i krewetką. Danie lekkie, fantazyjne, dla wymagających – podkreśla Marcin Faliszek.

Na przystawkę szef kuchni proponuje sałatkę z polędwicą z tuńczyka z kompresowanym selerem naciowym z czarnuszką, arbuzem i marynowaną kalarepą.

– Kolejnym lekkim, typowo wiosenno-letnim daniem jest łosoś z ciecierzycą z sosem z zielonej sałaty i mleka kokosowego. To danie serwujemy z młodymi marchewkami – mówi szef Faliszek.

Ciekawą, nieco inną propozycją jest jesiotr z kremowym grochem i cukinią z młodymi marchewkami i kremem z koziego sera. Z kolei daniem dla amatorów mięs będzie polędwica wołowa z pieczonym ziemniakiem z chutneyem z mango, brokułami, młodymi marchewkami i sosem demi-glace.

Zarówno warzywa, jak i ryby oraz mięsa serwowane restauracji Piwna 47 Food & Wine pochodzą od zaufanych, lokalnych dostawców. Nie ma tu mowy o przypadku – dostawcy produktów to ludzie, z którymi restauracja współpracuje od dawna.

Jak sama nazwa wskazuje, “food” to tylko jedna część działalności lokalu. Wina to jej drugi aspekt, równie ważny jak ten pierwszy.

Głównym sommelierem jest Przemysław Antoni Bogdański. Jak mówi, każda szanująca się restauracja powinna posiadać dobrą kartę win. Ta w lokalu Piwna 47 Food & Wine jest niezwykle bogata i nierzadko zaskakująca. Znajdziemy tu wina z różnych zakątków świata – jest Hiszpania czy Włochy, ale nie brakuje również Gruzji czy Republiki Południowej Afryki. – Najważniejsza zasada jest taka, że nie narzucamy z góry określonych połączeń dań z winami. Kierujemy się preferencjami naszych klientów i do każdego dania jesteśmy w stanie dobrać kilka rodzajów wina – opowiada Przemysław Antoni Bogdański.

Dlatego odwiedzając restaurację Piwna 47 Food & Wine możemy mieć pewność, że będzie to prawdziwa kulinarna przygoda i odkrywanie smaków do ostatniej nuty.

 

W pobliżu

Odkryj

Gastronomia

Noclegi


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single-poi.php on line 372

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single-poi.php on line 372

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi