Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Centrum Nauki Experyment

EXPERYMENT to jedno z pierwszych i największych polskich centrów nauki. Już od 2007 roku łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego. Centrum jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców, w którym mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. W Centrum pobudzana jest ciekawość otaczającego nas świata poprzez najprzyjemniejszą z metod – świetną zabawę, w której może brać udział każdy bez względu na wiek czy zainteresowania.

3500 m2 powierzchni wystawienniczej, ponad 200 interaktywnych stanowisk, nielimitowany czas zwiedzania, pełni pasji Edukatorzy, stale dostępni na wystawie.

 

Galeria HYDROŚWIAT z pewnością stanowi perłę w koronie wystawy EXPERYMENTU.

Stanowiska dostarczają odwiedzającym mnóstwo zabawy, a przy tym dają możliwość zdobycia wiedzy hydrologicznej. Na wystawie, wcielając się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznamy działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet będzie szansa stworzyć ogromny wir wodny!

 

Galeria DRZEWO ŻYCIA w interaktywny sposób przybliży odwiedzającym spójność, piękno i fascynujące działanie przyrody.

Punktem centralnym tej strefy jest ogromnych rozmiarów drzewo – spektakularne stanowisko, które jednocześnie służy jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Goście na własnej skórze doświadczą trzęsienia ziemi, a także sprawdzą, jak widzą zwierzęta. Nie zabraknie też stanowisk paleontologicznych i stref wypoczynku.

Nie mniej ciekawie prezentuje się przestrzeń wystawy AKCJA: CZŁOWIEK.

Goście – odkrywcy poznają tu tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedzą między innymi na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Będziecie mieli okazję stać się małą krwinką w wielkim sercu, możecie także przeprowadzić wirtualną operację i sprawdzić, jak będziecie wyglądać za 30 lat!

 

Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY udowadnia, że nie trzeba studiować wzorów i wykresów, aby lepiej zrozumieć dziedzinę nauki, jaką jest fizyka.

Interaktywne stanowiska pozwalają przyswoić naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Można również przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień.

 

Godziny otwarcia: 

Poza sezonem:

poniedziałek: nieczynne

wtorek – piątek: 9.00-18.00

sobota – niedziela 10.00-19.00

Okres wakacyjny:

poniedziałek – niedziela: 10.00 – 19.00

Ceny biletów:

Bilet normalny – 20 zł

Bilet ulgowy – 12 zł

Bilet rodzinny 2+1 – 50 zł

Bilet rodzinny 2+2 – 58 zł

Bilet bezpłatny przysługuje dziecku do 2 lat, jednemu opiekunowi grupy na 10 osób, jednemu opiekunowi towarzyszącemu osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym.

 

Rezerwacja:
e-mail: bilety@experyment.gdynia.pl
tel.: +58 500 49 94

Kontakt:

e-mail: biuro@experyment.gdynia.pl

W pobliżu

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi