Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /home/klient.dhosting.pl/intui/pomorskie-travel.intui.eu/public_html/wp-content/themes/pomorskie-travel/single.php on line 21

Atrakcje na weekend w Trójmieście

Poniżej więc lista największych atrakcji w Trójmieście na weekend. Po ich obejrzeniu nie sposób nie zakochać się w tych znanych, nadbałtyckich miejscowościach, które oczarowały już tak wielu.

 

Gdańsk – bursztynowa stolica kraju

To właśnie od Gdańska zaczniemy kosztowanie atrakcji Trójmiasta. Weekend na wybrzeżu warto zacząć tutaj, w jednej z najbardziej urokliwych polskich metropolii.

Punkt obowiązkowy każdej wycieczki to Trakt Królewski, uznawany za serce miasta. Dawniej tę drogę przebywali odwiedzający miasto władcy, dziś możemy nią stąpać my. Wzdłuż wyznaczonej starymi, wąskimi kamienicami trasy będziemy mieli okazję podziwiać gdańskie zabytki. Wśród nich znajdzie się Złota Brama, Dom Uphagena z mieszczącym się wewnątrz muzeum, ratusz miejski oraz Dwór Artusa ze stojącą przed nim fontanną Neptuna, swoistą wizytówką Gdańska, dorównującą popularnością położonemu przy ul. Szerokiej Żurawiowi. Koniec drogi wyznacza Brama Zielona, królewska rezydencja sprzed lat.

Specyficzna architektura i wiekowe zabudowania to jednak nie jedyne atrakcje Trójmiasta. Weekendto doskonały czas by rozsmakować się w gdańskiej kulturze. Można to zrobić w Garnizonie Kultury. Poza kulturalnymi rozkoszami, nie brakuje tutaj także tych kulinarnych. Warto więc posilić się nieco, kosztując wyśmienitych potraw oraz napić świeżo warzonego piwa z tutejszego browaru. W Garnizonie Kultury mają miejsce liczne wydarzenia kulturalne. Można tu poczuć ducha miejskiej bohemy.

Jeśli podróżujecie z dziećmi, wybierzcie się na spacer do Parku Oliwskiego lub w rejs po Zatoce Gdańskiej. Taka wycieczka z pewnością wzbudzi mnóstwo emocji wśród małych turystów.

 

Sopockie atrakcje – Trójmiasto na weekend

Z Gdańska przenieśmy się na sopocką plażę, gdzie można zażyć słońca i zrelaksować wśród szumu fal. To miejsce wypoczynku wielu sławnych Polaków i jeden z najbardziej popularnych, nadbałtyckich kurortów. Tutaj odpoczniemy po pełnym wrażeń zwiedzaniu gdańskich ulic i zobaczymy najdłuższe w całej Europie molo. Stanowi ono symbol miasta, a spacer po nim z pewnością ucieszy także dzieci. Najmłodsi uczestnicy naszej wycieczki bez wątpienia z przyjemnością oddadzą się plażowym szaleństwom.

Będąc w Sopocie warto także udać się na spacer miejskim deptakiem, przy którym mieszczą się piękne kamienice oraz sklepy z pamiątkami. Wśród nich znajduje się efektowny Krzywy Domek.

Sceną kulturalnych wydarzeń jest amfiteatr, znany pod nazwą sopockiej Opery Leśnej.

 

Gdynia – miejsce, w którym triumfuje nowoczesność

Korzystając z atrakcji w Trójmieście na weekend nie sposób pominąć Gdyni. Miasto znane jest z modernistycznej architektury oraz bogatego kulturalnego zaplecza.

Wycieczkę warto rozpocząć od gdyńskiego portu. To w tutejszym Kapitanacie znajdziemy wmurowane w chodnik, zaczerpnięte z Transatlantyku słowa Gombrowicza, który właśnie w Gdyni rozpoczynał swoją przeprawę przez ocean.

Po nasiąknięciu wyjątkową atmosferą portu, możemy udać się w stronę Skweru Kościuszki. Przy nim znajdziemy coś, co zachwyci zwłaszcza dzieci, a mianowicie Akwarium Gdyńskie, z rzadkimi okazami ryb, płazów i gadów z całego świata. Dla entuzjastów historii interesujące może okazać się także zwiedzanie umieszczonych na statkach muzeów.

Poszukując atrakcji w Trójmieście na weekend warto skorzystać z bogatej oferty kulturalnej miast.

W Gdyni nie brakuje inspirujących miejsc, gdzie można poszerzyć swoje horyzonty i obudzić w sobie nowe pasje. Należą do nich liczne muzea, w tym Centrum Nauki Experyment, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny oraz Muzeum Emigracji.

Zwiedzanie warto zakończyć w Orłowie, willowej dzielnicy miasta z zachwycającą plażą i klimatycznym molo

W pobliżu

Ulubione

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji.

Klikając w ikonę serca dodasz pozycję do ulubionych.

Niestety, nie masz jeszcze dodanych, ulubionych pozycji

Odkryj

Gastronomia

Noclegi