W tym wirtualnym, bunkrowym muzeum, każde pomieszczenie ma swoją tajemnicę i atrakcję. Szczególnie ciekawie przedstawia się wirtualna przymierzalnia, gdzie każdy może przebrać się w dowolny wojskowy strój z czasów II wijmy światowej, zrobić sobie w nim zdjęcie lub wysłać na Facebooka. Salę mocnych wrażeń z przestrzennymi głośnymi efektami dźwiękowymi np: symulacją ataku bombowego i budzącymi dreszcze filmami o tematyce wojennej wielu zapamięta na długo. Plejada manekinów, również wirtualnych, efektowne dioramy, modele przestrzenne bunkra, multidotykowe ekrany, dzięki efektom światło, obraz i dźwięk zaskoczą niejednego zwiedzającego. Niespodzianką jest ściana z wizjerami; zaglądając do nich jak przez dziurkę od klucza widz „odkrywa” na podświetlonych slajdach i ekranie, różne sytuacje z codziennego życia w bunkrze. W tej nietypowej przestrzeni, zaprezentowano szereg materiałów multimedialnych w postaci zdjęć i dawnych planów Ustki, również w trójwymiarze, aby uzmysłowić zwiedzającym, jak duże znaczenie dla niemieckich sił zbrojnych miała bateria w Ustce oraz wielki budowany tam port. Zwiedzający zobaczą również mapę: „Ustka – historia alternatywna, czyli co by było, gdyby powstała tu prawdziwa twierdza”.
Zwiedzanie odbywa się w sposób zorganizowany – z przewodnikiem lub samodzielnie, również z wykorzystaniem wielojęzycznych indywidualnych przewodników „audioguide”.
Multimedialna ekspozycja i-Bunkra ma stać się w założeniu atrakcyjnym celem rodzinnych, i szkolnych wycieczek, zachowując jednocześnie edukacyjny charakter i nie zmieniając „Twierdzy” w zwykły tematyczny park rozrywki. Działając jednocześnie na wiele zmysłów, stymulują do samodzielnej eksploracji i pogłębiania wiedzy. Interaktywne, multimedialne rozwiązania, tak lubiane przez dzieci i młodzież, pozwalają zmniejszyć dystans pomiędzy widzami a eksponatami oraz umożliwiają im bezpośredni kontakt z historią.